Суд оштрафував на 50 тисяч депутата, який за 15% лобіював укладання угод сільради з будівельною фірмою
17.09.2021   //  

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області визнав депутата однієї з районних рад винним в одержанні неправомірної вигоди і призначив 50 тис грн. штрафу. Про це написало «Преступности.НЕТ» з посиланням на Миколаївську обласну прокуратуру.

8 червня співробітники поліції і СБУ затримали депутата райради під час отримання ним 16,5 тис грн. неправомірної вигоди. Чоловік отримав гроші від директора приватної фірми за вплив на посадових осіб місцевої сільради щодо вирішення питання про укладення договору підряду між відділом освіти сільради і підприємством щодо ремонту об’єкта інфраструктури (дитячого садка).

Як зазначило видання, затриманим був депутат від «Європейської Солідарності» Вознесенської райради Вадим Домбровський.

7 вересня суд визнав депутата винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або пропозицію або обіцянку вплинути за надання такої вигоди).

Від «Наших грошей»

Згідно з вироком суду, Домбровський – депутат Вознесенської райради, за яким закріплені Бузька, Дорошівська, Прибужанівська сільські громади та Олександрівська селищна громада.

У лютому Домбровський зустрівся з директором ТОВ «ППБ Будівник». Депутат запропонував керівнику фірми лобіювати інтереси останнього та впливати на представників місцевого самоврядування Вознесенського району, щоб вони укладали з «ППБ Будівник» договори на виконання будівельних робіт у Вознесенському району. А за такі послуги Домбровському необхідно буде надавати хабарі y розмірі 15% від суми укладеного договору з «ППБ Будівник».

При цьому, депутат застеріг директора, якщо він не надаватиме хабара, то «ППБ Будівник» буде позбавлено можливості виконувати будівельні роботи на території Вознесенського району.

В подальшому депутат організував зустріч директора «ППБ Будівник» з головою Бузької сільради, під час якої відрекомендував фірму з позитивного боку та повідомив про можливість укладення з нею договорів на виконання будівельних робіт.

Домбровський посприяв укладанню угоди між «ППБ Будівник» та відділом освіти Бузької сільради щодо ремонту санвузлів Вознесенського закладу дошкільної освіти «Джерельце» на 110 тис грн. за спрощеною процедурою. Відповідно, депутату необхідно було надати 15% від суми (16,5 тис грн.).

Домбровського було затримано після передачі йому 16,5 тис грн. за вплив на голову Бузької сільради та начальника відділу освіти Бузької сільської ради.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості від 6 вересня 2021 року, укладену між прокурором Стояновим Д.П. та Домбровським, і оштрафував  його.