Шахтарі купили кріплення в новачка вдвічі дорожче, бо старий продавець розірвав угоду
17.09.2021   //   1 Переглядів

ДП «Добропіллявугілля-видобуток» 9 вересня підписало договір із ТОВ «Мірті Біз» щодо поставки аркових кріплень на 8,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У вересні на шахту «Алмазна» автотранспортом поставлять 417 металоарочних кріплень:

  • 200 штук типу КШПУ-15,0 із профілю СВП-27 зі сталі марки ст5пс по 20 900 грн.
  • 217 штук типу КШПУ-13,6 із профілю СВП-27 зі сталі марки ст5пс по 20 845 грн.

Їхній виробник невідомий. Товар оплачуватимуть протягом місяця після його поставки.

У серпні «Мірті Біз» продала «Добропіллявугіллю» дві штуки КШПУ-15,0 по стільки ж.

Нинішню закупівлю провели без торгів, за переговорною процедурою через розірвання договору про закупівлю з вини учасника. У квітні «Добропіллявугілля» за результатами відкритих торгів замовило ТОВ «Першотравенський ремонтно-механічний завод» таких кріплень на 39,56 млн грн. Зокрема кріплення КШПУ-15,0 тоді коштували по 10 243 грн., а КШПУ-13,6 – по 9 520 грн., тобто вдвічі дешевше за нинішні ціни від «Мірті Біз».

Однак той договір розірвали в липні з неповною оплатою, бо завод повідомив листом, що не може поставити товар за договірними цінами у зв’язку зі змінами вартості матеріалів.

У квітні ціна сталі на біржі LME становила $429 за тонну, а в травні різко почала рости і перевищила $500 за тонну. У липні вона почала поволі знижуватись. На дату нинішньої угоди, тобто на 9 вересня ціна складала $446 за тонну, що дещо дорожче від квітневої.

Замовник пише, що його робота не можлива без цих кріплень, тому виникла нагальна потреба їх закупити. Закон дозволяє переговорну процедуру в разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20% вартості розірваного договору. Тобто не більше 7,91 млн грн. Проте «Добропіллявугілля» відрахувало 20% від очікуваної вартості закупівлі в 43,52 млн грн.

Замовник пише, що провів аналіз ринку і виявив, що продукція «Мірті Біз» відповідає всім вимогам і нині найдешевша, тому договір вирішили укласти саме з цією фірмою.

Фірму «Мірті Біз» зареєстрували зі статутним капіталом 100 грн. у листопаді 2020 року в Житомирі. Тоді засновником і директором був Михайло Вірозуб із Вишневого. Згодом її переоформили у Вінниці зі статутним капіталом 12,80 млн грн. на нового директора Юрія Власова з Тернопільщини. А зараз фірмою володіє та керує Андрій Матієнко із Дніпра.

Загалом із серпня вона отримала підрядів державних шахтоуправлінь на 30,35 млн грн.

«Добропіллявугілля» за часів Віктора Януковича орендував Рінат Ахметов. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась ще й заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн.