Менеджери Фісталя відвідували керівника «Охматдита» в період укладання угод на 600 млн
16.09.2021   //   226 Переглядів

Кабінет гендиректора Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Володимира Жовніра відвідували представники фірм, з якими було укладено угод на закупівлю для медзакладу обладнання на 600 млн грн.

Про це йдеться в матеріалі програми «Watchdogs» (телеканал «Прямий»).

Відразу після призначення новим міністром охорони здоров’я Віктор Ляшко на початку червня включив «Охмадит» до переліку «ковідних» лікарень, що дозволяло проводити закупівлі обладнання  без торгів. А за декілька днів до цього уряд прийняв постанову про святкування 30-річчя Незалежності країни, куди включив 1,2 млрд грн. для добудови нового корпусу «Охматдиту» без тендерів.

За словами голови Опікунської ради «Охматдит» Оксани Корчинської, також тоді відбулася зустріч заступника керівника Офісу президента та куратора «Великого будівництва» Кирила Тимошенко з одним членів Опікунської ради.

Загалом, на початок літа ДП «Укрмедпроектбуд», що проводило закупівлі для медзакладу, оголосило 10 таких торгів на суму 425 млн грн. Але 23 липня Жовнір звернувся до ДП з листом про зупинення закупівель через відсутність подальшої потреби.

А вже 18-19-го «Укрмедпроектбуд» повідомив про укладання угод без тендерів із вісьмома компаніями на суму 600 млн грн. Ці закупівлі ідентичні тим, які були скасовані листами Жовніра, тільки їх загальна сума була дорожча вже на 40%.

Угоди були підписані з ТОВ «Медінтекс», ТОВ «Топсервіс-Медтехніка», ТОВ «Артек Медікал Груп», ТОВ «Альянс-2013», ТОВ «Глобалмедгруп», ТОВ «Медхолдінг», ТОВ «Бліц Сервіс» та ТОВ «Інстамед». Деякі фірми з цього переліку пов’язані з Германом Фісталем – сином заслуженого лікаря угруповання «ДНР» Еміля Фісталя. Наприклад, директоркою «Глобалмедгруп» є  Емма Гук. Саме на неї раніше була оформлене ТОВ «Виробнича компанія Діспомед» Германа Фісталя.

 «Люди розповідали, як бачили, що безпосередньо до кабінету Жовніра приходили представники згаданих фармкомпаній, а на посади керівника антикорупційного відділу та у юридичний відділ були призначені співробітники СБУ», – сказано в матеріалі програми.

Згадана Емма Гук також є дружиною службовця СБУ Андрія Гука.

На початку вересня «Укрмедпреоктбуд» скасував переговорні закупівлі  зі згаданими фірмами з орбіти Фісталя  про закупівля обладнання для «Охметдиту».