«Комодівці» поділили з «Альянсом» 404 мільйони на дизель для залізниці
16.09.2021   //   1 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 10 вересня завершила п’ять відборів для закупівлі за рамковою угодою щодо постачання дизельного палива на загальну суму 404,34 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Торум» отримало найбільше замовлень на 324,02 млн грн. До квітня 2022 року воно поставить 12 тис т дизпалива: 6 тис т – за початковою ціною 26 774 грн. за тонну і 6 тис т – за початковою ціною 27 230 грн. за тонну. Також у ТОВ «Альянс Енерго Трейд» за 80,32 млн грн. замовили 3 тис т дизелю за початковою ціною 26 774 грн. за тонну.

У подальшому початкові ціни будуть перераховуватися за формулою із прив’язкою до курсів валют в день рознарядки та світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки, які зазначено в публікації «Platt’s European MarketScan» за позицією «ULSD 10ppm» під заголовком «Mediterranean cargoes FOB Med (Italy)».

За даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна дизелю у великому гурті на день торгів становила 28 130 грн./т. Це на 3-5% дорожче від початкових договірних цін.

Як розрахував «EnKorr», фіксована «брудна» маржа «Торуму», яка потім автоматично додаватиметься до котирувань, становитиме $51-68, а «Альянс Енерго Трейду» – $51.

При цьому «EnKorr» пояснював, що ця «брудна» маржа, крім чистого заробітку компаній, включає в себе затрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлями на внутрішньому ринку, затрати на доставку в Україну, страхування та інші витрати.

Конкурентами були інші четверо учасників рамкової угоди: ПП «Окко Контракт», ТОВ «Мартін Трейд», ТОВ «Торговий дім «Газтрім» і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна».

Формальна економія відносно очікуваної вартості відборів у 411,23 млн грн. склала 2%.

«Торум» входить у так звану групу Грановського-Адамовського («Трейд Коммодіті», «Газтрейд» («Оптимус Конекшн», нині – «Феном Вест), «Август Пром», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея», «Ферст Груп»), яка за часів президента Петра Порошенка вигравала паливні підряди Міноборони, залізниці тощо на мільярди гривень. «Ферст Груп» та інші «коммодівські» фірми фігурують у кримінальній справі про заволодіння службовців АТ «Укрзалізниця» і групи осіб бюджетними коштами через підконтрольні підприємства.

Київський «Альянс Енерго Трейд» належить Роману Адамову, керує ним Едуард Звягін, а підписантом значиться заступниця директора з правових питань Валерія Бєлінгіо. Фірму пов’язували із російською групою «Альянс» родини російських бізнесменів Бажаєвих, але сама фірма заперечує існування зв’язку.