Фірма Бондара знову отримала відмову на забудову скандальної ділянки у центрі Києва, бо подала в ДАБІ нечитабельні скани документів
16.09.2021   //  

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 3 вересня видала ТОВ «Будінформ» дві нові відмови у видачі дозволу на будівництво житлового будинку з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою на вул. Мечникова, 7-Б у Печерському районі м. Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Підставою відмов стала невідповідність поданих документів вимогам законодавства, а саме: додану до заяви документацію відскановано з порушенням вимог пп. 2, 3, 4 п. 10 розділу «Вимоги до форматів електронних документів, що завантажуються до Електронної системи» Порядку проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги ЄДЕССБ, затвердженого постановою Кабміну від 1 липня 2020 року № 559, що унеможливлює встановлення її оригінальності, цілісності та загальної відповідності вимогам будівельних норм, стандартів і правил, що встановлені для проектно-конструкторської документації, а також оформлення договорів та наказових і розпорядчих документів. Ці вимоги, зокрема, передбачають, що будь-який текст на всіх відсканованих зображеннях повинен бути розбірливим.

Компанія другий рік безуспішно намагається отримати дозвіл на будівництво: отримала щонайменше по п’ять відмов у 2020-му, і у 2021-му роках. Серед причин, які вказувала ДАБІ – втрата чинності містобудівних умов та обмежень від 2010 року, проектування поза межами ділянки, недотримання вимог щодо забезпечення жильців комплексу достатньою кількістю машиномісць і прибудинкових майданчиків і т.д.

Відзначимо, що «Будінформ» у серпні 2018 року отримував дозвіл на будівництво житлового будинку на вул. Мечникова, 7-Б. Однак, 15 жовтня 2019 року суд першої інстанції визнав його протиправним та скасував. А 24 грудня того ж року апеляція залишила це рішення без змін.

Тоді ж у 2019 році закінчився договір оренди ділянки площею 0,22 га на вул. Мечникова, 7-Б між Київрадою і ТОВ «Будінформ». 14 листопада 2019 року Київрада проголосувала за відмову у поновленні оренди ділянки. Втім, 21 лютого 2020 року суд скасував вказане рішення Київради і визнав оренду поновленою. 3 червня того ж року Північний апеляційний госпсуд залишив це рішення без змін.

Варто наголосити, що вказана ділянка – це, по суті, схил Кловського яру над Олександрівською лікарнею.

Раніше повідомлялося, що «Будінформ» планує збудувати там 34-поверховий житловий комплекс. Сам забудовник переконує, що проект містить 18 поверхів. Втім, у будь-якому випадку ця цифра перевищує дозволену для Центральної планувальної зони столиці висоту не вище 27 метрів (9 поверхів).

За фактом зловживання повноваженнями посадовими особами ТОВ «Будінформ» під час будівництва багатоповерхового будинку по вул. Мечникова, 7-Б порушено кримінальне провадження, яке розслідує Головне слідче управління Нацполіції.

Власниками ТОВ «Будінформ» є Лариса Деревянко та Віктор Бондар, народний депутат, співголова депутатської групи «За майбутнє». Керівником фірми є Олександр Падалка, який у 2015 році безуспішно балотувався до Київради від партії «Відродження».