ДАБІ після кількох відмов таки дозволила Зубику 26-поверховий ЖК на ділянках, де по Генплану середньоповерхова забудова
16.09.2021   //  

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 10 вересня видала ТОВ «Міська будівельна компанія» дозвіл на будівництво житлового будинку з вбудованими та прибудованими торговельно-офісними приміщеннями і підземним паркінгом на вул. Анрі Барбюса, біля будинку 5-Б у Печерському районі м. Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Заплановано будівництво 199 квартир. Загальна площа житлового будинку становитиме майже 23 тис кв м.

Нагадаємо, що у січні цього року ДАБІ двічі відмовила «Міській будівельній компанії» у видачі дозволу на будівництво цього житлового будинку з низки причин. Зокрема, через недотримання вимоги п.1 Містобудівних умов та обмежень щодо узгодження проектних рішень з визначення граничнодопустимої висоти будівель.

Будівництво заплановане на двох ділянках площею 0,47 га, які, відповідно до Генплану Києва, є територією житлової середньоповерхової забудови. Крім того, ділянки знаходяться в межах Центрального історичного ареалу, а також Центральної планувальної зони столиці, де діє обмеження по висоті – не вище 27 метрів (9 поверхів).

Разом з тим, кількість квартир у забудовника залишилась такою ж, яка рекламувалася раніше: 199 квартир для двох секцій будинку на 21-26 поверхів.

«Міська будівельна компанія» отримала дві ділянки 0,21 га і 0,26 га в оренду у 2004 і 2006 роках. У 2009 році Київрада поновила оренду ще на 6 років. У 2016 році компанія через суд визнала укладеними додаткові угоди про поновлення договорів оренди цих ділянок.

Містобудівні умови та обмеження на забудову біля будинку 5-Б на вул. Анрі Барбюса «Міська будівельна компанія» отримала 18 лютого 2015 року.

Власником ТОВ «Міська будівельна компанія» є ПВІФ «Інтергалбудінвест» (14,2%) і ПВІФ «Інтергалбудактив» (10%) нвзт ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент», Юрій Ліщишин (1%), ТОВ «Рєнт-Сервіс» (16,9%), ТОВ «Джі Ді Сі Україна» (18%), ТОВ «Розвиток нерухомості» (15%), ТОВ «Фірма «Інтергал» (15%), ТОВ «Вторполімери» (9,9%).

КУА «Крістал Ессет Менеджмент» пов’язане із екс-нардепом Володимиром Зубиком, який є президентом Асоціації «Підприємств будівельників «Інтергал-Буд». На сайті продажу нерухомості, будинки на вул. А. Барбюса, 5-Б рекламуються як ЖК «Стиль» – об’єкт від «Інтергал-Буд».

Генпідрядник будівництва – ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд», власниками якого є дочірнє підприємство «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма «Інтергал», ТОВ «Розвиток нерухомості», ТОВ «Рєнт-Сервіс», ТОВ «Фірма «Інтергал», ТОВ «Джі Ді Сі Україна» та Ігор Кухар.