Одеські судді та Труханов забули про Зеленського заради монополії «Євротерминалу»
14.09.2021   //   311 Переглядів

Низка місцевих органів влади саботували доручення президента Володимира Зеленського забезпечити безкоштовний проїзд вантажівок в Одеський порт через територію компанії «Євротерминал».

«Євротерминал» бере по $17 (близько 460 грн) з кожної вантажівки за можливість проїхати на територію державного морпорту. За добу виручка монополіста становить до $40 тисяч. Автоперевізники не бажають платити такі гроші «Євротерминалу» за те, що перед ними просто підіймають шлагбаум. Також Антимонопольний комітет визнав зловживання монопольним становищем з боку «Євротерминалу» та це рішення підтримав Верховний суд.

У 2019 році Володимир Зеленський в Одесі заявив про необхідність виконання Одеською міськрадою рішення АМКУ щодо організації безкоштовного проїзду в порт. Президент назвав неприпустимою ситуацію, коли бізнес платить гроші приватній компанії за проїзд до державного порту, та додав, що це створює монополію, яка шкодить великій кількості підприємців.

Однак міська рада під керівництвом Генадія Труханова так і не виконала президентське доручення. Через що будівництво альтернативної дороги до порту в обхід території «Євротерминалу» включили до програми «Велике будівництво», аби вантажівки могли об’їхати шлагбаум приватного монополіста, прямуючи до державного порту.

Приватний монополіст встановив шлагбаум ще за часів президенства Віктора Януковича та за його погодженням .

Компанія «Євротерминал» тоді належала авторитетним бізнесменам з оточення Труханова. В 2015 році Одеська міська рада прийняла рішення про встановлення дорожніх знаків навколо порту таким чином, щоб вантажівки не могли потрапити в державний порт в об’їзд території «Євротерминалу», не порушуючи правил дорожнього руху.

Тендер на будівництво дороги вартістю 2 млрд грн у 2021 році виграла нечужа Труханову компанія «Ростдорстрой», та, здавалося б, роботи почалися. Але мер Одеси на початку вересня заявив, що альтернативна дорога наразі будується без усіх необхідних дозволів. Цю заяву у Києві та Одесі сприйняли як сигнал того, що дорожня мафія не здається та буде продовжувати перешкоджати будівництву, повідомила програма «Гроші» на телеканалі «2+2».

Разом з цим бізнес, що весь цей час платив «феодальну данину» за проїзд, продовжує відстоювати своє право на цивілізовані ринкові умови. Три компанії-перевізники на підставі рішення АМКУ про зловживання «Євротерминалом» монопольним становищем та стягнення незаконної плати за проїзд, подали судові позови з вимогою відшкодувати завдану монополістом шкоду у подвійному розмірі (плату за проїзд помножену на два, право на що передбачено статтею 55 Закону «Про захист економічної конкуренції»). Однак одеські суди стали на бік «Євротерминалу», пов’язаного з оточенням мера Одеси Генадія Труханова.

У квітні експедиторам відмовила суддя Господарського суду Одеської області Юлія Невінгловська, чоловік якої має бізнес з оточенням Труханова. А 13 вересня рішення на користь «Євротерминалу» по позову ТОВ «Юнімар Логістік» прийняв Південно-Західний апеляційний суд Одеської області.

Рішення про те, що труханівський монополіст не має повертати гроші, незаконно стягнені з вантажівок за проїзд, прийняла колегія під головуванням судді Володимира Бєляновського.

Суддя Володимир Бєляновський причетний до скандальних рішень, у тому числі до розбудови мансарди бізнесмена Павла Шмуклера на будинку Потоцького, який є пам’яткою архітектури національного значення. У 2015 році суддя у складі колегії ухвалив постанову, якою фактично легалізував самочинне будівництво під виглядом реконструкції з улаштуванням мансарди. ЇЇ було побудовано з серйозними порушеннями, чим суттєво спотворено архітектурний вигляд Приморського бульвару. У подальшому цю постанову скасував Вищий господарський суд через порушення правил підсудності (справа не мала розглядатися у рамках господарського судочинства).

Члени сім’ї судді Бєляновського, маючи невеликі доходи, ставали власниками коштовного житла. Наприклад, дружина Ірина Бєляновська, яка працювала у комунальній «Міській поліклініці №14», а нині працює в «Одеському центрі медико-соціальної експертизи», у 2005 році стала власницею квартири на 110 квадратів в елітному будинку в кількох кілометрах від моря та пляжу «Аркадія» по вул.І.Франко, 51.

У 2011 році донька Бєляновського Марина Бєляновська, отримала у подарунок квартиру площею 75 квадратів також неподалік від місцевого парку Горького та пляжу «Аркадія» – по пер.Хвойний, 12. При цьому Бєляновська протягом 2002-2016 працювала помічником судді у Господарському суді Одеської області.

 

Блог від: Юрій Ніколов