Спортивний «магніт» Зеленського у Кремінній збудують за 251 млн з будматеріалів по завищених цінах
13.09.2021   //   349 Переглядів

Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської ОДА 30 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Будівельно-бурове підприємство «Спецбуд» спортзал за 251,04 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року повинні збудувати легкоатлетичний манеж Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» по вулиці Дражевського у Кремінній. Там влаштують інженерні мережі, протипожежні системи, сонячні електростанції, благоустрій тощо.

Йдеться про спорткомплекс, який за даними міністра спорту Вадима Гутцайта був включений в програму президента Володимира Зеленського щодо будівництва 25 спортивних магнітів у кожній області України.

За підсумковою відомістю ресурсів (ціни вказані без доставки і ПДВ), найбільше коштів піде на балки двотаврові №14-35 зі сталі марки 18пс ДСТУ 8768:2018/С255 ДСТУ 8539:2015 по 43-44 тис грн./т (див скрін).

У липні на тендері Дніпровської міськради по спорткомплексу подібні балки двотаврові з гарячекатаного прокату нормальної точності прокатки немірної довжини зі сталі аналогічної марки С245 коштували майже в півтора раза дешевше30 тис грн./т (див скрін).

Цегла силікатна потовщена порожниста ефективна марки М100 розміру 250х120х88 мм коштує 8,00 грн./шт. Марки М100 не вдалось знайти, однак марку М125 ТОВ «Сумська силікатна цегла» пропонує удвічі дешевше – по 3,61 грн./шт. На «prom.ua» марку М150 з Білорусі можна знайти за гуртовою ціною 5,18 грн./шт., тобто у півтора раза дешевше.

Усі марки та фракції щебеню коштують 1 400 грн./куб. м. Це чверть-третину дорожче навіть від цін різних фракцій у липневому моніторингу ДержДорНДІ по Луганщині у 1 036-1 090 грн./куб. м. На будівельних торгах є й нижчі ціни.

Крім того, дві сонячні електростанції Fortis Solar Station 114 kWh з акумуляторною ємністю 114 кВт*год. і масивом сонячних панелей 100 кВт купили по 4,73 млн грн.

Вартість договору на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 281,95 млн грн.

Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених ознак порушення закону.

До аукціону не допустили ТОВ «Автоінтерстрой» за проект договору без додатків.

Єдиним допущеним конкурентом було краматорське ТОВ «УБК №1» Юрія Умуханова з реєстрацією в окупованому Донецьку, директором якого є Максим Рак. Ніхто не знижував ціну на аукціоні. Після торгів суперник заявив, що переможець усупереч держстандартам не включив у розрахунки окремо кошти на покриття інфляції задля нижчої ціни, тому пропозиція не відповідала вимогам тендеру і мала бути відхилена. Замовник відповів, що переможець добровільно взяв на себе ризик можливого подорожчання будматеріалів у період будівництва, тому його пропозиція відповідає умовам тендерної документації.

«ББП «Спецбуд» із Бахмута Донецької області володіє Юрій Папака з реєстрацією в окупованому Первомайську Луганської області, а директором є Олександр Пахов. За даними «YouControl», раніше засновником і директором був Олег Булавінов. Фірма є засновником дрогобицького ТОВ «Укрбурінструмент» Лесі-Роми Кравченко. Папака володіє сєвєродонецьким ТОВ «Будівельно-бурове підприємство «Спецшахтобуд».

У 2016 році «Спецшахтобуд» Папаки розіграв із пов’язаним ТОВ «Шахтобуріння» тендер Луганської ОДА щодо капітального ремонту Сєвєродонецького міського театру драми.

У 2020 році податківці почали кримінальне провадження проти «Шахтобуріння» про ухилення від сплати податків. «Спецшахтобуд» і «Спецбуд» теж у ньому згадуються.