Поліція долучилась до вигнання азербайджанців з підрядів «Фінінпро» – шукають розкрадання на розв`язках за 55 млн
10.09.2021   //   1 Переглядів

Поліція вважає, що службовці Державного агентства інфраструктурних проектів України, ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» перебували в злочинній змові з підприємцями та керівниками фірм, і, зловживаючи службовим становищем, привласнюють бюджетні кошти, виділені з держбюджету на влаштування кільцевих розв`язок на території Чернівецької області. Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду м. Чернівці від 25 серпня.

Слідчі дійшли висновку, що службовці Держагентства інфраструктурних проектів у 2020 році спільно із службовцями ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» розробили злочинний план щодо привласнення бюджетних коштів, який полягає у пошуку будівельної фірми для укладення договору підряду, та подальшого привласнення фірмою бюджетних коштів шляхом складання завідомо підроблених документів про обсяги та вартість виконаних робіт. Згідно з розробленим планом, в подальшому всі учасники вчинення злочину розподіляють незаконно привласнені бюджетні кошти.

Правоохоронці встановили, що 3 червня 2020 року ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» замовило ВАТ «Акелік Груп» (Азербайджан, м. Баку):

  • капремонт (влаштування) транспортної розв’язки в одному рівні кільцевого типу з малим діаметром центрального острівця на автодорозі державного значення Н-03 Житомир – Чернівці на ділянці км 310+752, Чернівецька область за 30,13 млн грн.,
  • капремонт (влаштування) транспортної розв’язки в одному рівні кільцевого типу з малим діаметром центрального острівця на дорозі державного значення Р-63 /Н-03/ – Вартиківці –КПП «Сокиряни» на ділянці км 74+650, Чернівецька область за 23,78 млн грн.

Слідчі з’ясували, що замовник перерахував підрядній організації аванс на виконання робіт: по першому договору – 9,04 млн грн., по другому – 7,13 млн грн.

Водночас, як встановила поліція, на зазначених об’єктах роботи не виконані в повному обсязі, при цьому, роботи виконуються неякісно, із порушенням вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва, технологій, будівельним нормам та стандартам, внаслідок чого вносяться недостовірні відомості до актів приймання виконаних будівельних робіт та довідок про вартість виконаних робіт, що дає змогу отримувати бюджетні кошти за роботи та обсяги будівельних робіт, які невиконані, та привласнювати гроші.

За даними слідчих, під час влаштування кільцевих розв`язок проводилось відібрання проб вирубок (кернів) асфальтобетонну, за результатами чого встановлено не відповідність товщини такого шару показникам, визначеним проектно-кошторисною документацією.

Поліція звернулася до суду з клопотанням продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні. Суд клопотання задовольнив.

Кінцевим бенефіціаром ВАТ «Акелік Груп» (м. Баку, Азербайджан) є Бабаєв Сулейман Галібіят Огли. Азербайджанська компанія заснувала київське ТОВ «Алке Іншаат Санайе Ве Тіджарет» разом з Анаром Таіровим із села Погреби під Києвом.

Згідно з «Прозорро», у 2018-2020 рр. ВАТ «Акелік Груп» отримало замовлень на 407,03 млн грн.

2 та 3 червня минулого року ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» уклало з «Акелік Груп» 8 угод про влаштування транспортних розв’язок на загальну суму 189,79 млн грн., дві з яких – в Чернівецькій області, а шість – в інших регіонах.

Водночас «Акелік груп» почало терпіти невдачі на нових тендерах «Фінінпро». 6 вересня тендерна колегія АМКУ розглянула шість скарг азербайджанців на їх відхилення або прохань про відхилення інших конкурентів. Та в усіх випадках «Акеліку» було відмовлено.

Ставлення до «Акелік груп» змінилось після зміни влади у «Фініпро». Новим керівником 1 липня став Юрій Журавльов. До цього він два роки очолював Черкаську Службу автодоріг в системі Укравтодору Олександра Кубракова. А ще раніше працював у КМДА разом з Кубраковим. І коли Кубраков весною 2021 року замінив Владислава Криклія у міністерстві інфраструктури – домігся призначення Журавльова в «Фінінпро».