Оточення «слуги народу» біля метро «Славутич» зведе «храмовий комплекс» з апартаментами (фото)
08.09.2021   //  

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 31 серпня видала ТОВ «Столичний актив» дозвіл на будівництво багатофункціонального храмового комплексу на вул. Зарічна, 45 у Дарницькому районі Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Цей об’єкт із назвою «багатофункціональний храмовий комплекс» матиме щонайменше 10 поверхів. Він включатиме 176 апартаментів. Відзначимо, що у Києві під виглядом багатофункціональних комплексів часто будуються житлові, а квартири продають як апартаменти.

При цьому тип об’єкта будівництва у дозволі визначено під кодом «Будівлі торговельні інші».

Будівництво заплановане на ділянці площею 1,07 га, що знаходиться в зоні охоронюваного ландшафту. Цільове призначення землі – для будівництва, експлуатації та обслуговування храму Святого Євангелиста Іоана Богослова. І цей храм вже збудований.

Судячи з реєстру ДАБІ, будівництво відбулося за три місяці у 2016 році: у червні столична ДАБК зареєструвала повідомлення про початок будівельних робіт, а у вересні – вже видала сертифікат готовності храму.

 

На місці подальшої забудови розміщено паспорт об’єкту. На фотопроекті видно церкву, оточену багатоповерховими будівлями «багатофункціонального храмового комплексу».

Функціональне призначення ділянки 1,07 га на вул. Зарічній, 45 – частково територія громадських будівель та споруд та частково зелених насаджень загального користування.

Ця ділянка у 2006 році була передана в оренду релігійній громаді Української Православної Церкви парафії Святого Євангелиста Іоана Богослова у Харківському районі м. Києва на 15 років для будівництва храму на підставі відповідного рішення Київради.

Містобудівні умови та обмеження для проектування «багатофункціонального храмового комплексу» на вул. Зарічній, 45 Департамент архітектури КМДА видав замовнику будівництва – ТОВ «Столичний актив» у грудні 2020 року.

Керівником і власником ТОВ «Столичний актив» є Віта Камаєва. Вона також є керівником ТОВ «Статус Буд-Прайм», яке є замовником будівництва ЖК Podil Plaza & Residence на вул. Глибочицькій, 73-79, девелопером якого є Status Group. Власником цього торгового знаку є ТОВ «Компанія «Статус Групп», власником якої до обрання в парламент був Андрій Стріхарський – нині народний депутат від партії «Слуга народу».

Заявником на отримання торгового знаку Status Group було ТОВ «Статус Буд-Плюс», керівником якого у 2017-2018 роках був Валерій Камаєв. Він же є керівником і власником ТОВ «Статус Буд-2» – генпідрядника будівництва «багатофункціонального храмового комплексу» на вул. Зарічна, 45.

На Віту Камаєву у 2012 році було переоформлене ТОВ «Укрпроектреконструкція» (нині вже ліквідоване), яким володів Стріхарський. Крім того, за даними Youcontrol, вона у 2016-2020 рр була співвласником ОК «ЖБК «Березнякижитлобуд» (теж вже ліквідоване) разом із Раїсою Стріхарською.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»