В АМКУ заявили про те, що держпорт «Южний» встановлював занижені ціни перевалки для Ахметова
07.09.2021   //   1 Переглядів

«Ліга Антитрасту» подала заяву до Антимонопольного комітету на зловживання «Южним» монопольним становищем та пропонує теж долучитися тим, хто постраждав від дій монополіста.

ДП «МТП «Южний» є портовим оператором, який здійснює діяльність в акваторії порту «Південний» та надає, серед іншого, послуги по перевалці руди, зокрема залізорудної сировини.

В умовах пандемії, за рахунок скорочення експорту сировини найбільшим світовим виробником руди «Vale» (Бразилія), українським виробникам вдалося збільшити обсяги експорту руди.

У 2020 році через акваторію порту «Південний» було здійснено перевалку 35,6 млн. т. руди, 44% з яких припадає саме на МТП «Южний».

Держстивідор володіє високою часткою на ринку перевантаження руди в межах порту «Південний» та має структурні ознаки монополіста.

Наявність попиту дозволила МТП «Южний» без об’єктивних причин встановлювати різні ціни по перевалці руди для українських виробників.

Якщо, наприклад, з січня по травень 2020 року тариф для трьох з основних споживачів послуг МТП «Южний» становив 4,4 дол/т, а до серпня зріс до 4,5 дол/т, то для «Метінвест-Шіппінг» олігарха Ріната Ахметова тариф зменшився з 4,23 дол/т у січні 2020 року до 4,02 дол/т у травні 2020 року.

З грудня 2020 і до квітня 2021 тариф для «Метінвест-Шіппінг» взагалі «обвалився» до 3,4, у той час коли для всіх інших коливався у межах 4,2-4,5 дол/т. Менша ціна надає переваги у вигляді менших витрат та свідчить про «улюбленого» споживача.

Об’єктивних причин для встановлення різної ціни перевалки руди різним компаніям у «Лізі антитрасту» не знайшли. Отже, можна говорити про ознаки зловживання монопольним становищем з боку МТП «Южний». За умови доведення порушення державному підприємству загрожує штраф до 10% річного доходу.

Ми вже подали заяву про порушення до Антимонопольного комітету та пропонуємо зробити це і вам. Для цього заповнюйте зразок заяви (https://bit.ly/3BwZwrj), додайте копію договору та платіжного документу, що підтверджує сплату послуг ДП «МТП «Южний» (фіскальний чек, квитанція тощо) та, дотримуючись інструкції (https://bit.ly/3DLUfyf), підписуйте та надсилайте її до Антимонопольного комітету.

У разі виникнення питань, зверніться до нас за електронною адресою league@antitrust.com.ua і ми допоможемо вам.