СБУ замовила новому постачальнику бронежилети в півтора раза дешевше осені
01.09.2021   //   1 Переглядів

Військова частина Е6117 Служби безпеки України 13 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Захисні технології України» поставку нових українських бронежилетів шостого класу захисту на 16,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма поставить 635 бронежилетів шостого класу захисту «Синергія-6» свого виробництва за ТУ У 13.9-33604605-001:2020 в 2021 році по 25 990 грн. Кожен комплект включає елементи захисту бронежилета, розвантажувальний пояс із підтяжками, чохли бронежилету та додаткових елементів захисту, сумку для транспортування та паспорт.

Захист грудини і спини представляє собою керамічні пластини. Захист боків, верхньої частини тулубу, шиї, горла, плечей, верхньої частини рук, нижньої частини живота, паху та протиуламкового розвантажувального поясу – це елементи з балістичного матеріалу UHMWPE, а додатковий захист боків – металеві пластини з покриттям проти рикошету.

Фірма подала протокол успішних балістичних випробувань бронежилетів від 10 червня 2021 року. За розрахунково-калькуляційними матеріалами, рентабельність складає 13%.

Вартість договору на чверть нижча від очікуваної вартості закупівлі у 22,86 млн грн.

Конкурентами є виробники ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» із моделлю «Plastoon-A» по 26 тис грн. і ТОВ «Матеріалознавство» із моделлю «Ескорт 6 К» по 35 950 грн. У вересні 2020 року СБУ замовляла в «Матеріалознавства» такі бронежилети по 38 тис грн., що в півтора раза дорожче за нинішню ціну «Синергія-6».

Виробника ТОВ «Ра.Да» із бронежилетами «Оберіг-6» Б 101 не допустили до аукціону, бо він вказав у паспорті, що гарантія за техумовами складає рік, тоді як замовник вимагав сім років. Андрій Станіславович Прохоровський звернувся в ДАСУ, заявивши, що в іншому місці паспорту фірми «Ра.Да» вказано сім років та що вимога надання зразків незаконна.

Ще до аукціону ТОВ «Українська броня» скаржилось на післяплату протягом тридцяти робочих днів. Замовник відповів, що можливий аванс із дотриманням вимог постанови Кабміну №1070 за умови письмового звернення виконавця з обґрунтуванням потреби.

Згадана «Ра.Да» скаржилась на надання зразків. Замовник відповів, що вони не входять у пропозицію і вимагаються лише від переможця, тобто це не дискримінує учасників та не обмежує конкуренцію. Ще «Ра.Да» жалілась на тип чохлів бронежилету Plate Carrier W-EO-DCS-L-MC фірми «Warrior Assault Systems Limited», яка має одного дистриб’ютора в Україні – компанію «Матеріалознавство». Замовник вказав на слова «або еквівалент».

ТОВ «Велмет» скаржилось на колір MultiCam. За його словами, воно могло б поставити вітчизняний товар на третину дешевше, але боїться можливих юридичних наслідків, адже патерн MultiCam запатентований компанією «Crye Precision» (США). За даними фірми, для його використання для виготовлення одягу та спорядження, а також для офіційного використання армією та силовими органами необхідна ліцензія. А, наскільки «Велмету» відомо, СБУ таких дозволів не має. Замовник відповів, що йому треба саме MultiCam.

«Захисні технології України» мають юридичну адресу в Богуславі та фактичну адресу в Ворзелі на Київщині. Засновником є львів’янин Юрій Бриндас, а директором – Олександр Чернозубенко. Усього з квітня 2020 року переможець отримав підрядів на 99,65 млн грн.

За даними системи «YouControl», раніше переможець під назвою «Бавовняно-прядильна фабрика» належав Юрію Євтушенку з Ірпеня. Останній донедавна володів виробником ТОВ «Науково виробниче підприємство «Темп-3000» разом із Романом Балченком. Нині ж партнеркою Романа Балченка по «НВП «Темп-3000» є киянка Євгенія Богоявленська.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань розслідує закупівлю Міноборони у «НВП «Темп-3000» неякісних бронежилетів «Корсар М3с-1-4» за завищеними цінами. У грудні 2019 року екс-президент Петро Порошенко вніс заставу за генерал-майора Дмитра Марченка 20 млн грн. У лютому 2020 року технологу фірми повідомили про підозру у шахрайстві.