Укравтодор вигнав фірму з тендеру на 232 млн за те, що у її сертифікаті не було слова «автострада»
31.08.2021   //  

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету відмовила ПрАТ «Броварське ШБУ №50» у скарзі на своє відхилення з тендеру з поточного середнього ремонту дороги Т-10-32 Переяслав-Хмельницький-/М-03/ очікуваною вартістю 232,24 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Тендер оголосила Служба автомобільних доріг у Київській області. Замовник у тендерній документації вимагав надання сертифікату на систему управління якістю ISO 9001:2015 на будівництво та ремонт доріг та автострад (код 42.11).

Компанія ж надала у документах такий сертифікат, проте на «будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт доріг з виконанням функції генерального підрядника».

АМКУ підтвердив, що відхилення компанії було правомірним. Хоча, за словами експерта платформи «Ліга антитрасту» Володимира Ахундова, компанія мала шанси оскаржити саму умову документації, яка протирічить предмету закупівлі:

«З точки зору умов тендерної документації, відхилення правомірне. Що ж стосується самої вимоги, її можна було оскаржити до Тендерної колегії, адже предмет закупівлі – ремонт дороги, а не автомагістралі (автостради). Загалом, схоже, що Укравтодор продовжує винаходити нові засоби ускладнення життя небажаним учасникам своїх закупівель. Тож для успішної участі радимо дорожнім компаніям уважно досліджувати кожну тендерну документацію Укравтодору на предмет таких «ноу хау», як це».

Протягом цього року на тендерах з поточного ремонту Київська САД жодного разу не вимагала обов’язкового надання сертифікату на систему управління якістю. До цього цей сертифікат у разі його наявності мав надати тільки переможець тендеру.

На цьому тендері Замовник також вказав обов’язкове надання сертифікатів на систему екологічного менеджменту ISO 14001-2015 та систему управління охороною здоров’я та безпекою праці ISO 45001:2018 саме із кодом 42.11. Ці два сертифікати також раніше Київською САД не вимагалися.

ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50» належить Тамілі Свірідовій (9%) та  Віктору Гавриленко (74%). Останній  у 2002-2003 роках очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».