Розбудову КПП «Ужгород» за 156 мільйонів митниця теж замовила за скаженими цінами
31.08.2021   //   1 Переглядів

Державна митна служба України під керівництвом Павла Рябікіна 17 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Агро Констракшн» розбудову пункту контролю в Ужогороді Закарпатської області за 155,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 30 листопада 2022 року компанія повинна реконструювати існуючі та збудувати нові об’єкти інфраструктури пункту пропуску «Ужгород» на пасажирському напрямку (друга черга) по вул. Собранецька, 224. Крім того, влаштують стик доріг цього пункту пропуску зі словацькою стороною. Субпідрядником буде ТОВ «Сучасні технології безпеки Плюс» Олександра Степчука.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, низка цін перевищує ринкові, як і на нещодавньому тендері щодо іншого пункту «Красноїльськ», виграному цією фірмою.

Природний рядовий пісок замовили по 1 219 грн./куб. м. У серпні на дорожніх тендерах Київської САД він коштував від чотирьох до десяти разів дешевше – 117-272 грн./куб. м, а на тендері Чопської міськради щодо водогону в чотири рази дешевше – 300 грн./куб. м.

Усі марки і фракції щебеню коштують однаково – 1 614 грн./куб. м. Це вчетверо дорожче навіть від цін різних фракцій щебеню липневого моніторингу ДержДорНДІ по Закарпаттю у 382-411 грн./куб. м. На будівельних тендерах можна знайти ще нижчі ціни. Наприклад, на згаданому тендері в Чопі різний щебінь був уп’ятеро дешевший – 292-310 грн./куб. м.

Асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 придбали по 3 750 грн./куб. м, а крупнозернистий типу Б марки 1 – по 3 220 грн./куб. м. У моніторингу ціни нижчі – 3 тис грн./куб. м, а на інших торгах і поготів. Так, Івановецька сільрада біля Мукачева замовила дрібнозернистий типу Б марки 1 по 2 623 грн./куб. м, що майже в півтора раза дешевше.

Вартість договору лише на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 162,83 млн грн.

Створена в 2016 році столична «Агро Констракшн» зі статутним капіталом 10 тис грн. належить директору Артуру Стасюку і Денису Погребняку з Харкова. Вона пише на сайті, що ремонтувала асфальт і благоустрою пункту контролю «Мамалига». Разом із фірмою за адресою вул. Підлісна, буд. 1, оф. 1 зареєстрована ціла низка інших юридичних осіб. Із 2017 року переможець отримав підрядів переважно в митниці на суму 307,90 млн грн.

Дві фірми пропонували на 4% нижчі ціни, ніж «Агро Констракшн», але їх відхилили. ПП «Домрембуд-3» не надало лист від банку про його платоспроможность і дозвіл Держпраці на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Ця фірма марно оскаржувала своє відхилення і перемогу «Агро Констракшн» в АМКУ. ТОВ «АртХаус» не принесло цілу купу документів про досвід, спеціалістів, фінансову спроможність тощо.

Дорожчим конкурентом було житомирське ПП «Елітбуд-1» Василя Бойка і Дениса Болейка. Цей суперник теж безуспішно скаржився в АМКУ на «Агро Констракшн».