Завод «Укрзалізниці» виграв її торги щодо підбору керівництва, проте його викинули
30.08.2021   //   1 Переглядів

Філія «Центр сервісного забезпечення» АТ «Українська залізниця» 25 серпня за результатами тендерів уклала дві угоди з ТОВ «Екзекьютів Серч Юкрейн» про підбір персоналу на загальну суму 3,89 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч знайдуть і підберуть кандидатури на посади голови, його заступників та членів правління «Укрзалізниці» за 1,98 млн грн. Крім того, відберуть кандидатів на зайняття посад чотирьох незалежних членів наглядової ради «Укрзалізниці» за 1,91 млн грн.

Один із заводів «Укрзалізниці» – АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» – запропонував підібрати голову, його заступників та членів правління на 15% дешевше.

Завод пояснив аномально низьку ціну 1,72 млн грн. наявністю власних фахівців з відбору персоналу, матеріально-технічної бази та сучасних технічних засобів і технологій для аналізу та пошуку кандидатів. Це дозволить йому не залучати сторонні організації.

Проте «Укрзалізниця» відхилила свій завод, бо він, мовляв, не підтвердив наявність у штаті кваліфікованого персоналу в необхідній кількості. На цьому тендері вона вимагала мати трьох працівників, один з яких повинен був мати досвід роботи у сфері пошуку та підбору кандидатів на посади керівного персоналу (членів правління / ради директорів / наглядової ради) не менше десяти років, а інші двоє – не менше п’яти років. Натомість завод вказав у довідці головного конструктора зі стажем 26 років, економіста служби головного бухгалтера зі стажем 18 років і начальника відділу збуту зі стажем 16 років.

На тій самій підставі з обох тендерів відхилили дешевше ТОВ «Маунт Поінт». На іншому тендері вимагалось двоє працівників з досвідом десять років і двоє з досвідом п’ять років.

Потім переможцем обрали наступну за ціною «Екзекьютів Серч Юкрейн». Сума договорів із цією фірмою на 41% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 6,64 млн грн.

Дорожчими суперниками були ТОВ «Крестон Джі Сі Джі Едвайзорі», ТОВ «Педерсен Енд Партнерс», ТОВ «Телент Едвайзорс» і – на одному тендері – ТОВ «Уорд Хауел Україна».

Створена в 2015 році київська «Екзекьютів Серч Юкрейн» належить фірмі «Executive Search Baltics» (Латвія), кінцевими бенефіціарами через яку є директор Лієгіс Вієстурс та Айга Авотіна. Українська та латвійська фірми входять у рекрутингову мережу «Amrop».

Загалом із 2019 року «Екзекьютів Серч Юкрейн» отримала підрядів на 6,25 млн грн.

Нагадаємо, у липні філія «Центр сервісного забезпечення» вже замовляла ТОВ «Телент Едвайзорс» пошук та підбір кандидатур на посади голови, його заступників та членів правління за 578 тис грн. Торік ТОВ «Бойден Україна» відписали 838 тис грн. на підбір кандидатів на посаду голови правління. У 2019 році фірма «Pedersen & Partners GmbH» (Австрія) без торгів взяла 650 тис грн. на підбір кандидатів на ключові керівні посади.

Довідково:

Господарський суд Івано-Франківської області прийняв до розгляду заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області про відкриття провадження у справі про банкрутство АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод». Завод стверджує, що виплатив борги перед Пенсійним фондом і немає підстав починати банкрутство заводу, а в фонді зазначають, що завод виплатив борг частково.

Торік «Суспільне» повідомляло, що завод два роки виплачує борги старого керівництва.