«Медзакупівлі» замовили латвійцям японські ліки від туберкульозу на чверть мільярда
30.08.2021   //   1 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 16 серпня за результатами тендеру замовила компанії «Magnipharma» (Латвія) ліки від туберкульозу на 287,28 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня на умовах DAP (без розмитнення) поставлять препарат деламанід під торговою назвою Дельтіба для лікування легеневої форми мультирезистентного туберкульозу. Його виробником є фірма «Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd.» (Японія), пакувальником – фірма «AndersonBrecon UK Ltd» (Велика Британія), а за випуск серії відповідає фірма «R-Pharm Germany GmbH» (Німеччина). Замовили 3,92 млн таблеток дозуванням 50 мг по 73 грн.

Зараз ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» готується замовити в іншого постачальника препарат Дельтіба за ціною 107-110 грн. за таблетку 50 мг. Це в півтора раза дорожче, але партія значно менша – 5 180 таблеток.

У червні тюремники та Національний інститут фтизіатрії і пульмонології замовляли ці ліки по 115 грн. Торік тюремники замовляли їх по 113 грн., а Інститут – по 91 грн.

За даними з відкритих джерел, аналогів препарату Дельтіба за діючою речовиною немає.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Діатом» із таким самим препаратом. Ніхто не знижував ціну під час торгів. Формальна економія відносно очікуваної вартості склала всього 0,2%.

Латвійська «Magnipharma» із статутним капіталом 145 тис євро на чолі з Вікторією Годлевською належить латвійській «Lichtmann Group» латвійця Віталія Мітрофанова.

Усього з 2020 року переможець отримав підрядів «Медзакупівель» на 403,71 млн грн.