«Київзеленбуд» за 11 мільйонів замовив «подєльнікам» благоустрій урочища Чорторий
27.08.2021   //   1 Переглядів

Київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» 6 серпня за результатами тендеру замовило ТОВ «Сівін Транс» капремонт елементів благоустрою в урочищі Чорторий у Деснянському районі за 10,75 млн грн. Про це написали Олеся Данилова та Альона Момот у виданні «КиевVласть» з посиланням на «Прозорро».

Згідно з умовами договору, «Сівін Транс» має до 31 серпня 2021 р. виконати підготовчі роботи, облаштувати майданчик для фестивалю і пішохідну доріжку до велосипедної алеї, засіяти газони.

6 серпня Держаудитслужба попросила «Київзеленбуд» пояснити, чим обґрунтовані технічні та якісні характеристики предмета закупівлі та її очікувана вартість. На це в «Київзеленбуді» вказали на наявність двох документів. Перший – розпорядження КМДА від 10.06.2021 про проведення капремонту в урочищі Чорторий. У ньому зазначено, що капітально відремонтувати треба частину урочища площею 1,99 га. Другий – експертний звіт ТОВ «ПРОЕКСТП» від 22.07.2021, згідно з яким загальна кошторисна вартість зазначеного капремонту складає 13,5 млн грн.

Урочище Чорторий – історична місцевість на острові між основним руслом Дніпра і його протокою Десенкою, яка розташована поблизу Північного і Петрівського мостів через Дніпро.

Засновником та керівником київського ТОВ «Сівін Транс» є Сергій Бабан.

З 2019 року керівником «Київзеленбуду» є Олексій Король.

З 2016 р. «Сівін Транс» в результаті участі в держзакупівлях уклало 52 угоди на 376 млн грн. Найбільший замовник – «Київзеленбуд». Зокрема, «Київзеленбуд» замовляв «Сівін Транс» реконструкцію кількох пускових комплексів парку «Оболонь» в урочищі «Наталка» і благоустрій Оболонської площі.

«Сівін Транс» разом з «Київзеленбудом» фігурує в двох кримінальних провадженнях (№12017100060005718 від 11.11.2017 року та №42019100000000654 від 03.10.2019 року).

В рамках першого кримінального провадження правоохоронці з’ясували, що виконуючи роботи по реконструкції парку «Оболонь» в урочищі «Наталка» ТОВ «Сівін Транс» не мало достатньої кількості фахівців і власних або орендованих транспортних засобів. Крім того, під час відповідних торгів пропозиція «Сівін Транс» було дорожчою, але «Київзеленбуд» вибрав саме його. Слідство також встановило, що частина коштів (орієнтовно 17 млн ​​грн.), отриманих за проведення реконструкції парку, «Сівін Транс» направив на рахунки підприємств з ознаками фіктивності.

Друге кримінальне провадження також стосується виконання робіт в парку «Оболонь» в урочищі «Наталка». Правоохоронці підозрюють, що «Київзеленбуд» разом з «Сівін Транс» під час укладення договорів на його капремонт та реконструкцію в 2017-2019 рр. могли заволодіти бюджетними коштами в розмірі 20 млн грн.

Від «Наших грошей»

На торгах щодо капремонту елементів благоустрою в урочищі Чорторий у Деснянському районі єдиним конкурентом «Сівін Транс» було ТОВ «Будсервісгруп інвайт», яке запропонувало вищу суму – 10,76 млн грн. Очікувана вартість склала 10,78 млн грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.

Київське ТОВ «Будсервісгруп інвайт» належить Андрію Толстому, керівник – Денис Потапов.