Два концерти на День Незалежності у Києві коштуватимуть 50 мільйонів (додано)
23.08.2021   //   730 Переглядів

(додано уточнення представника Павла Грицака)

Державне підприємству «Центр захисту інформаційного простору України» 12 серпня по переговорній процедурі уклало угоди на проведення 24 серпня у Києві двох урочистих концертів з нагоди 30-ї річниці незалежності України та їх рекламу на загальну суму 49,56 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Концерт за участю Президента України, керівників органів влади, дипломатичного корпусу, громадськості, міжнародних організацій, української діаспори, науковців, творчої інтелігенції, духовенства коштуватиме 19,50 млн грн. У кошторисі визначено вартість послуг режисерської групи (1 млн грн), саунд-продюсерів, хореографів, тощо. Однак немає жодних даних чиї послуги та по якій ціні оплачують коштом держбюджету. Оплата гонорарів виступаючим на концерті у цьому кошторисі відсутня.

Окремо для проведення цього концерту «Центр захисту» за 5,24 млн грн орендував НСК «Олімпійський». На концерт заявлено кілька десятків артистів.

Підряд на цей концерт отримало ПП «ПКС». Власниками фірми є кияни Юрій Кошель та Марина Семенова. У відкритих джерелах немає інформації про таких діячів ринку. Вони також є власниками ПП «Івент агенція «ЛМ продакшн», яке отримало 6,70 млн грн на урочисте нагородження Володимиром Зеленським «Національних легенд України» 22 серпня.

Концерт на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності за 19,90 млн грн організує ТОВ «Спецекспотрейд». У цьому випадку також невідомо хто і які гроші отримає за конкретні послуги. Хоча лише на послуги гримерів та костюмерів виділено 3,94 млн грн, а на спецефекти і реквізит 5,18 млн грн.

Засновниками «Спецекспотрейду» є киянин Юрій Біловус та львівянин Богдан Тріль. Біловус раніше був директором фірми «Євромедіа Україна» відомого продюсера Павла Грицака, що займалось організацією конкурсів Eurovision у Києві. Однак саме «Спецекспотрейд» у відкритих джерелах ще не згадувались як організатори якихось визначних подій. У Біловуса і Тріля є також громадська організація «Відкритий напрямок ЮА».

Після публікації до «Наших грошей» звернувся представник Павла Грицака, який повідомив, що компанія «Євромедіа Україна» не займалась організацію жодного пісенного конкурсу Євробачення в Києві. Він особисто та компанія «Євромедіа Україна» (або будь-яка інша компанія, власником якої він є) також не мають жодного відношення до будь-яких заходів, що проводяться до Дня Незалежності України у 2021 році.

Окрім видатків на організацію концертів окремо укладені угоди на їх рекламу.

3,74 млн грн піде ТОВ «Рубі-консалтинг» Андрія Руденка. За ці гроші фірма має розмістити рекламу на біг-бордах та сіті-лайтах у Києві, трасах довкола столиці, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Львові, Дніпрі.

ФОП Олексій Литовченко отримає 1,18 млн грн на рекламу в інтернеті. Банери у Google display network коштуватимуть по 10 копійок за один показ, покази у Youtube коштуватимуть 16 коп/од.