Вавриш другий рік не може отримати дозвіл ДАБІ на вже збудовану 17-поверхівку на ділянці Кононенка
20.08.2021   //   1 Переглядів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 12 серпня вчергове відмовила ТОВ «Юніон Девелопмент Груп» у видачі дозволу на будівництво житлово-офісної будівлі з паркінгом на вул. Володимирській, 86 (літ. А). Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставами для відмови у видачі дозволу стали порушення вимог державних будівельних норм ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій» при проектуванні об’єкта, а саме:

  • перевищено відсоток забудови земельної ділянки;
  • об’єкт будівництва не забезпечений прибудинковими майданчиками (для ігор дітей, для занять фізкультурою, для відпочинку дорослого населення, для тимчасової стоянки велосипедів);
  • не забезпечено круговий проїзд для пожежних автомобілів та розворотні майданчики;
  • на планах поверхів відсутня експлікація приміщень квартир;
  • об’єкт будівництва не забезпечений необхідною кількістю місць для постійного і тимчасового зберігання автомобілів.

ДАБІ України відмовляла у видачі дозволу по цьому об’єкту і раніше – 3 лютого цього року і 14 серпня 2020 року. 22 вересня 2020 року документи повертали замовнику на доопрацювання. Серед причин відмов були ці ж недотримання ДБН, а також вказувалося, зокрема, на невідповідність намірів забудови цільовому призначенню ділянки (за даними Публічної кадастрової карти, цільове призначення ділянки – для будівель ринкової інфраструктури).

Як відомо, на вул. Володимирській, 86-А будується ЖК Resident Concept House від Saga Development девелопера Андрія Вавриша, який у 2010-2015 рр був заступником директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Як свідчать фото з сайту lun.ua, будівля вже практично зведена. Заявлена дата вводу в експлуатацію – третій квартал 2021 року.

Будівництво ведеться на ділянці площею 0,13 га, яку Київрада у 2011 році продала ТОВ «Богдан-Електротранс» для експлуатації та обслуговування адміністративно-офісної будівлі з паркінгом.

17 травня 2017 року за договором суперфіцію «Богдан-Електротранс» віддало право забудови ділянки ТОВ «Юніон Девелопмент Груп».

31 травня 2017 року «Юніон Девелопмент Груп» отримало від КМДА містобудівні умови та обмеження (МУО) на проектування об’єкту будівництва на вул. Володимирська, 86-А. Важливо, що у цих МУО вказано, що ділянка забудови відповідно до Генплану належить до території середньо- та малоповерхової забудови. Тобто, на вул. Володимирській, 86-А не можна будувати будівлі вище 8 поверхів, тоді як тут зведена 17-поверхівка. Варто відзначити, що ці порушення Генплану та МУО в частині висотності, поверховості будівлі у відмовах ДАБІ не вказані.

Одразу на наступний день, 1 червня 2017 року, директор фірми затвердив проект будівлі, і вже 6 червня – вони зареєстрували декларацію про початок виконання будівельних робіт на об’єкт ІІІ категорії складності. Зауважимо, що з 10 червня 2017 року набули чинності зміни до законодавства, відповідно до яких об’єкти, які за старими нормами відносилися до ІІІ категорії складності і не підпадали під обов’язкову експертизу, тепер відносяться до класу наслідків СС2 і підлягають експертизі. Крім того, ці об’єкти потребують отримання дозволу Держархбудінспекції на будівництво, а не просто реєстрацію декларації про початок робіт, яка дає можливість почати будівництво на наступний день і фактично є просто інформуванням органу архбудконтролю.

У подальшому у січні 2020 року «Юніон Девелопмент Груп» отримав експертний звіт на будівлю класом наслідків СС3. Порівняно із даними декларації 2017 року зросла загальна площа будинку з 8 тис кв м до 10 тис кв м, поверховість – з 13 поверхів до 17-ти.

Зауважимо, що об’єкт класу наслідків СС3 не відповідає містобудівним умовам та обмеженням (МУО), виданим чиновниками на об’єкт на вул. Володимирській, 86-А у 2017 році. Для отримання нового дозволу на будівництво на відкоригований проект, який є по суті новим об’єктом, забудовнику потрібно отримувати нові МУО і лише після того – звертатися до ДАБІ за видачею дозволу на будівництво.

Власником ТОВ «Юніон Девелопмент Груп» є ПАТ «Закритий не диверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Еверест», керівником якого є Дмитро Овсій, юрист Андрія Вавриша. Кінцевим бенефіціарним власником фонду «Еверест» значиться Ольга Клецко з м. Люблинець Волинської області (звідси родом і Андрій Вавриш). Керівником фірми є Сергій Софієв – менеджер Андрія Вавриша.

Власником і керівником ТОВ «Богдан-Електротранс» до жовтня 2020 року значився Валерій Ричек, який є директором з правових питань ТОВ «Міжнардна тенісна академія» екс-нардепа Ігоря Кононенка. З жовтня 2020 року компанія змінила назву на – ТОВ «БТФ ЛОК», а також власника – на громадянина Узбекистану Абдуманноба Туйчієва.

За даними Публічної кадастрової карти, з травня 2020 року власником ділянки на вул. Володимирська, 86-А є ТОВ «Янтра», власником якого є ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «ВІК» Ігоря Кононенка. У 2010 році Кононенко був депутатом Київради від Блоку Черновецького. За часів Порошенка він був першим замголови фракції БПП у Верховній Раді. При Зеленському він поїхав за кордон «на змагання по тенісу» і у публічній політиці участі поки що не бере. Керівником ТОВ «Янтра» є Валерій Тригубенко.

Ірина Шарпінська, “Наші гроші”