Ціну будівництва аеропорту підняли на 325 млн після скарг на неточності в проекті
20.08.2021   //   2 Переглядів

Управління капітального будівництва Житомирської міськради 13 серпня оголосило тендер на реконструкцію аеродромного комплексу у Житомирі очікуваною вартістю 800,55 млн гривень. Про це стало відомо з системи «Прозорро».

Міськрада оголосила тендер вдруге, замість відміненого у липні тендеру очікуваною вартістю 476,29 млн гривень. Замовник відмінив перші торги через неможливість усунення виявлених порушень.  Компанії ТОВ «Мего ЛТД» та ТОВ «СДВ Гарден» вказали на низку невідповідностей щодо строків проектування та вимог до асфальтобетонного заводу. Всі вимоги замовник включив у нову тендерну документацію. Крім того змінилася кількість асфальту, що буде використовуватися під час будівництва злітно-посадкової смуги – з 78 до 91 тис тонн. Це становить близько 50 млн грн, що у шість разів менше від суми, на яку підняли очікувану вартість нової закупівлі – на 325 млн грн.

Техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) до проекту розробляла ТОВ «Інжинірингова компанія «Автомагістраль». У ньому загальна кошторисна вартість будівництва складає 844,49 млн гривень. Його у травні погодив державний інститут «НДІПроектреконструкція», а за місяць міськрада оголосила перший тендер на суттєво меншу ціну у 476 мільйонів.

ТЕО передбачено посилити асфальтобетонне покриття смуги, подовжити її на 850 метрів і розширити на 10 метрів. Окрім цього, підрядник має удосконалити систему водовідведення, а також придбати інструментальну систему приземлення.

З травня 2021 року засновником компанії є ТОВ «Проектна компанія «Аркон» з кінцевою бенефіціаркою Ольгою Сахань. «Аркон» фігурувала у кримінальному провадженні щодо розтрати майна КК «Київавтодору». За даними слідства, компанію керівництво «Київавтодору» використовувало для завищення вартості проектних робіт і виводу їх «в тінь».

Протягом 2018-2019 років ТОВ «Проектна компанія» Аркон перемогло у 7 тендерах «Київавтодору» на розробку проектно-кошторисної документації на 22 млн гривень. При цьому у бюджетній програмі Києва було закладене лише одне будівництво по проекту «Аркона» із семи.