Шахта ім. Сургая закупить чиєсь кріплення на чверть дорожче за «Лисичанськвугілля»
20.08.2021   //   1 Переглядів

13 серпня ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» уклала два договори на поставку аркового кріплення на загальну суму 30,62 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Частину комплектів аркового скріплення поставить ТОВ «Гірничо-промисловий завод», а іншу частину –ТОВ «Меткріпсервіс ЛТД». Компанії практично не запропонували знижки на аукціонах.

Аркове кріплення КМП АЗ 11,2 м2 з металевого прокату СВП-27 разом із замком та стяжкою довжиною 0,8 метри коштуватиме 20 880- 20 952 грн за комплект.

Обидві компанії не надали сертифікатів відповідності продукції чи інформації про виробника, від якого кріплення поставлять. Тендерна документація цього не вимагала – у ній було вказано, що замовник «за потреби» може вимагати в учасників необхідні паспорти і сертифікати.

Місяць тому «Лисичанськвугілля» закупило такий самий вид арочного кріплення від , причому в кожному комплекті було по 2 види замків, і це коштувало 15 500 грн за комплект, тобто на чверть дешевше. Виробником кріплення було ТОВ «Західно-донбаський науково-виробничий центр «Геомеханіка».

З початку року ціна на кріплення виросла з 16 058 грн/комплект до 18 180 грн/комплект у липні. З кінця липня світова ціна на сталь почала падати – з $490 до $460/т

Засновником луганського ТОВ «Гірничо-промисловий завод», яке існує всього три місяці, є житель Луганська Олександр Усік. До 2015 року усік був керівником київського ТОВ «Екологічні енерготехнології», що спеціалізується на добуванні торфу.

Донецьке ТОВ «Метркріпсервіс» зареєстрував у 2017 році Олександр Первішин, потім його переоформили на Дмитра Старостенка. Раніше Первішин був засновником компаній, основна діяльність яких була пов’язана з торгівлею паливом – ТОВ «Трейдконтрол» та ПП «Востоксервіс». Зараз він є засновникмо ТОВ «Донметвугілля».