Укравтодор поманив ПП «Автомагістраль» 275 мільйонами і відразу переніс їх на рік
19.08.2021   //  

Служба автомобільних доріг у Київській області 13 серпня за результатами тендеру уклала угоду з ПП «Автомагістраль» на ремонт дороги державного значення Р-18 Житомир – Попільня – Сквира – Володарка – Ставище на ділянці км 124+735 – км 133+606 вартістю 274,90 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма виграла торги у фаворитів Укравтодору «Автомагістралі-Південь» та «Онур» завдяки знижці 12%.

Планувалось, що переможець тендеру відремонтує дорогу та відповідно отримає кошти до кінця 2021 року. Однак після перемоги ПП «Автомагістраль» з нею уклали додаткову угоду про перенос робіт на 2022 рік.

ПП «Автомагістраль» є найбільшим засновником «Всеукраїнського дорожнього консорціуму», у який цього року об’єдналось близько десятка компаній. Вони це зробили аби задовольняти вимогам Укравтодору про наявність сукупного річного доходу, достатнього для участі в укрупнених тендерах. При цьому Консорціум постійно вимагав від Укравтодору прибирати дискримінаційні вимоги, а на торгах пропонував знижки більше від картелістів.

Однак Укравтодор за рік жодного разу не дозволив Консорціуму перемогти, під різними приводами відхиляючи його з торгів. Однією з причин є те, що ПП «Автомагістраль» через кілька місяців після створення консорціуму не продовжила свою довіреність директору консорціуму Артему Гриненку.

Це відбулось після того як ПП «Автомагістраль» сама а не в складі консорціуму виграла низку значних підрядів (має контракти на 2 млрд грн цього року та знаходиться на 13 позиції у рейтингу підрядників). Але Укравтодор різко зменшив їй фактичні виплати. Якщо у травні ПП «Автомагістраль» була на 10-му місці по фактично отриманим грошам, то у червні перемістилась на 14-у позицію, а у липні опустилась на 16-у.