Пінчуківці знову імітували конкуренцію на колісному тендері «Укрзалізниці» за 313 млн
19.08.2021   //   171 Переглядів

10 серпня Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця»  (ЦЗВ) уклала договір з ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» з закупівлі колес суцільнокатаних на 313,68 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Вартість одного колеса за контрактом складає 30 726 гривень (або $1 146 на дату укладання договору). Всього замовник має отримати 7061 одиниць колес суцільнокатаних діаметром 957 зі ступицею 175 мм та 3148 одиниць зі ступицею 190 мм. Колеса мають бути виготовленими не раніше січня 2021 року.

Аукціон за цією закупівлею «Укрзалізниця» провела 27 липня. Традиційно на торги подались «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» та ТОВ «МС-Трейд Україна». В результаті замовник отримав знижку в один відсоток від очікуваної вартості у 318,52 млн гривень.

Фірма «МС Трейд Україна» належить Олексію Морщагіну та Олексію Слюсареву, який є одним із засновників ТОВ «Інтерпайп Україна», власника акцій «Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу». Раніше на тендерах залізниці «МС Трейд Україна» виступала як  дистриб’ютор продукції російського «Євраз Холдингу». Проте в останніх двох закупівлях пропонує колеса від казахського виробника «Проммашкомплект», що входить до складу російського «Трансмашхолдингу».+

Продукція «Проммашкомплекту» ще не пройшла сертифікацію відповідності в Україні. Тому «МС Трейд Україна» для участі на тендерах замість сертифікату надає довідку, в якій обіцяє такий сертифікат надати до початку поставок за контрактом. Вперше з такою довідкою ЦЗВ провела закупівлю колес в липні цього року на 135 млн гривень. Однак жодного контракту на поставку колес фірма не отримала, відтак потреби у наявності сертифікату так досі і не виникла.

Раніше продукцію «Інтерпайп Нижньодніпровського металургійного заводу» Укрзалізниця закуповувала через ТОВ «Інтерпайп Україна». Проте у жовтні 2020 року  АМКУ оштрафував фірму на 69,33 млн гривень через «вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів», тому зараз приймати участь у торгах не може. 27 квітня «Інтерпайп-Україна» успішно оскаржила рішення АМКУ в Господарському суді міста Києва, де визнали його недійсним і скасували. В свою чергу комітет виграв апеляцію у Північного апеляційному господарському суді.

В цьому році завод Віктора Пінчука вже отримав від «Укрзалізниці» замовлень на поставку колес на 455,61 млн гривень. Зараз на стадії прекваліфікації перебуває ще один тендер на 111,94 млн гривень очікуваної вартості.