«Укрпошта» закупила пістолети Makarov на 18% дорожче ніж минулоріч
18.08.2021   //   1 Переглядів

11 серпня АТ «Укрпошта» уклала договір з Казенним науково-виробничим об’єднанням «Форт» МВС України (КНВО «Форт) з закупівлі 1444 одиниць пістолетів Форт-17 калібру 9 mm Makarov, що виробляються на цьому  казенному об’єднанні. Ціна контракту становила 13,63 млн гривень, або 9 444 гривень за одиницю. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Єдиним конкурентом КНВО «Форт» на аукціоні очікуваною вартістю 13,70 млн гривень виступало ТОВ «Ібіс», це відомий бренд магазинів з продажу товарів для рибалки та полювання, в тому числі зброї. «Ібіс» запропонувало замовникові ту саму модель пістолета виробництва КНВО «Форт». Під час торгів «Ібіс» виявився формальним опонентом «Форту», не зменшував пропозицію ні на копійку, що дозволило конкурентові взяти підряд без дисконту, фактично по ціні очікуваної вартості.

«Форт» з «Ібісом» досить часто зустрічаються на закупівлях зброї та видаткових матеріалів (патронів) до них. Коли опиняються на закупівлі вдвох, зазвичай не змінюють пропозицій.

Наприклад, 6 серпня «Форт» зі знижкою у 2% від очікуваної вартості виграв у «Ібіса» тендер Одеського держуніверситету внутрішніх справ з постачання спортивних патронів 9 мм для пістолета Макарова за 1,02 млн гривень, учасники не торгувались.

А 7 квітня «Ібіс» обіграв на тендері «Форта» без зміни  первинних пропозицій, тепер постачатиме Управлінню поліції охорони в Рівненській області патрони для вогневої підготовки калібру 9×18 мм за 90 420 гривень.

«Укрпошта» закуповувала аналогічні пістолети Makarov у «Форта» рік тому на 18% дешевше ніж зараз, по 7755 гривень/одиниця.

А в кінці грудня 2020-го для «Укрзалізниці» ці пістолети коштували 7926 гривень/одиниця.

Форт-17 — ручний самозарядний пістолет калібру 9 мм, виробляється з 2004 року на КНВО «Форт»  МВС України, призначений для ураження живої сили противника на відстані до 50 м, здебільшого використовується охороною державних та приватних закладів.

НВО «Форт» МВС України засноване на початку 90-х на базі Вінницького науково-дослідного приладобудівного заводу для розробки і виробництва засобів особистого захисту співробітників МВС та інших силових структур. В минулому році НВО «Форт» виконало підрядів на 176,04 млн гривень, в цьому – на 18,57 млн гривень.

ТОВ «Ібіс» засноване у 2003 році, належить Роману Грунскісу. Минулоріч отримало тендерів на 14,73 млн гривень, в цьому році – на 5,27 млн гривень.