Шкіль встиг розіграли з «Інтервіасом» 254 млн перед тим як конкурента забанили за змову
18.08.2021   //   504 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 12 серпня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» на ремонт дороги Т-02-33 Вапнярка – Крижопіль – Піщанка – контрольно-перепускний пункт «Загнитків» (окремими ділянками) вартістю 253,86 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро«.

Знижка на аукціоні склала менше 3%. Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна». Ще одну фірму ТОВ «Шляхбуд» не допустили до торгів через помилку у транспортній схемі доставки асфальту.

«Інтервіас» і «Шляхбуд» вже після завершення цього тендеру 12 серпня були покарані Антимонопольним комітетом за змову на інших торгах 2019 року. Ці фірми разом з державним «Вінницьким облавтодором» узгодили між собою умови участі у тендері на експлуатаційне утриманні доріг Вінницької області, відтак конкуренцію між ними було усунуто. Тоді підряд вартістю 47,50 млн грн дістався «Інтервіасу», при чому договір був виконаний лише на 3,62 млн грн. А сукупний штраф АМКУ на «Інтервіас», «Шляхбуд» і «Вінницький облавтодор» склав 45,86 млн грн. Також цим компаніям на три роки заборонено брати участь у нових торгах.

Окрім цієї змови всі ці фірми фігурують і у кримінальному провадженні поліції стосовно зловживань на тендерах Вінницької САД у 2017 році. Відзначається, що тоді вказівки змовників на цих тендерах виконував також представник ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво».

За даними «Clarity-project», «Інтервіас» на тендерах не часто перетинався з «Шляхбудом» та «Вінницьким облавтодором» – відповідно 5 та 4 рази. Набагато частіше «Інтервіас» перетинався з великими компаніями «Ростдорстрой» (31 раз зустрічались на торгах), «Енергетично-дорожнім будівництвом» (27), тією самою «Автострадою» (26) з якою розіграли останній підряд, та «Хмельницьким ШБУ 56» (23).

Власником «СУАП «Інтервіас» значиться громадянин Австрії Олексій Цимбал. «Інтервіас Україна» працює на техніці, орендованій у «Шляхбуду». Раніше бенефіціаром «Інтервіас Україна» була вінничанка Галина Семенова. Вона також у 2018 році значилась власницею ТОВ «Шлях-Буд-Монтаж».

У 2021 році «Інтервіас» є одним з найменших підрядників Укравтодору, фірма знаходиться на 35-му місці у турнірній таблиці.

Викриття змови «Інтервіасу», «Шляхбуду» та облавтодору є рідкісним явищем для Антимонопольного комітету. У липні він повідомив про відсутність достатніх обставин, які б могли вказувати на змову серед найбільших фаворитів Укравтодору. Йшлось про звернення «Ліги антитрасту» з ознаками змови серед таких компаній:

  • «Автомагістраль-Південь» (1 місце у рейтингу підрядників 2021 року) та «Техно-Буд-Центр» (10 місце)
  • «Ростдорстрой» (4 місце) та «Європейська дорожньо-будівельна компанія» (28 місце)
  • «Автомагістраль-Південь» (1 місце) та ДП «Харківський облавтодор» (-)
  • «Автомагістраль-Південь» (1 місце) та «Славдорстрой» (14 місце).