Очисні споруди за 18 млн збудує фірма, яка зі скандалом будувала сміттєвий полігон у Володимирі-Волинському
18.08.2021   //   178 Переглядів

Виробниче управління житлово-комунального господарства смт. Торчин (Волинська область) 6 серпня за результатами тендеру замовило ТОВ «Комфорт-Еко» будівництво очисних споруд на вул. Незалежності у смт. Торчин за 18,15 млн грн. Про це написала Марія Смик у «Силі правди» з посиланням на «Прозорро».

Нові очисні споруди мають побудувати до кінця 2022 року. Згідно з технічною специфікацією, фірма-переможець виконає всі етапи будівництва, починаючи із планування площ, розроблення ґрунту і закінчуючи встановленням огорож навколо готових споруд і озелененням території.

Участь у тендері взяли три фірми. Луцьке ТОВ «Луцькспецбуд», яке входить до групи компаній Віктора Чорнухи, зробило найдорожчу цінову пропозицію. «Комфорт-Еко», яка належить рівнянам Віктору та Аллі Омельчукам, зголосилось виконати роботи всього на 50 грн. дешевше, ніж «Луцькспецбуд». Найдешевшу цінову пропозицію зробило ТОВ «СК-Рембудреставрація» тернопільчанина Павла Суслова — 16,78 млн грн. Але їхню пропозицію тендерний комітет відхилив через ненадання обов’язкового сертифікату відповідності на установку біологічної очистки та паспорту якості/відповідності установки.

Тож тендер виграла вже відома волинянам через скандал з володимир-волинським сміттєзвалищем компанія «Комфорт-Еко».

«Сила правди» розповідала, що компанія «Комфорт-Еко» почала роботи ще навесні 2018 р., до кінця року освоївши половину бюджету. У своїх актах виконаних робіт фірма вказала, що об’єкт мало не готовий до здачі в експлуатацію, але насправді за майже десять місяців від початку робіт підрядники лише викопали котлован, придбали плівку і бульдозер. Останній володимирському комунальному підприємству продали за завищеними цінами.

За цими фактами правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

На початку 2020 р. будівництво полігону завершили, однак Держархбудінспекція не прийняла його в експлуатацію. Тим часом директору комунального підприємства «Полігон» Олександру Козичку оголосили підозру в кримінальному провадженні, однак йому не судилося дочекатися суду. 7 серпня 2020 р. посадовець помер.

Восени 2020 р. громадський активіст Тарас Сватко оприлюднив аудіозаписи розмов покійного Козичка з різними посадовцями, в тому числі і Волинської облдержадміністрації. На них чути як директора комунального підприємства схиляли заплатити підрядникам за невиконані роботи. У другій та третій частині плівок чути про махінації на будівництві полігону та скільки грошей відмили на масштабному проєкті.

На початку 2021 р. стало відомо, що правоохоронці розслідують ще одне провадження, пов’язане з будівництвом сміттєвого полігону для Володимира-Волинського. Підрядників підозрюють у привласненні коштів комунального підприємства. А навесні новий міський голова Володимира-Волинського Ігор Пальонка заявив, що новий сміттєвий полігон введуть в експлуатацію до кінця 2021 року, а з фірмою «Комфорт-Еко» будуть судитися.