Прокуратура повернула 160 гектарів заповідного лісостепу, які орендувала депутатка для сільгосппотреб
17.08.2021   //   135 Переглядів

Прокуратура Запорізької області повернула у власність держави три земельних ділянки у природних заказниках, які були в оренді у фірми депутатки Гуляйпільської міськради. Про це написала Катерина Рождественська  («Запорізький центр розслідувань») з посиланням на Єдиний судовий реєстр.

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов від замкервіника обласної прокуратури про повернення у державну власність трьох земельних ділянок, що розташовані в природних заповідниках, повідомляє прес-служба прокуратури.

Як стало відомо із матеріалів справи, три ділянки, загальною площею 158 гектарів, були передані в оренду ще у 2001 році рішенням Дорожнянської сільради Гуляйпільского району. Тоді орендарем ділянок стало закрите акціонерне товариство «Аграрний дім». Через 10 років договір поновили, а ще через рік уклали додаткову угоду. Ділянки перейшли у користування вже товариству з обмеженою відповідальністю «Аграрний дім».

Журналісти звернули увагу, що всі три ділянки знаходяться в межах заказників місцевого значення – ботанічного «Цілинна ділянка» і ландшафтного «Цілинна ділянка з ставками». Це дві балки, де знаходяться рідкісні і зникаючі види рослин та тварин, що занесені до Червоної книги України. Використання ділянок у сільськогосподарських потребах, простими словами – розорювання, призвело б до знищення цих рослин та тварин.

Окрім того, як виявилося, ці заказники були створені ще задовго до передачі їх в оренду. Ландшафтний був створений у 1998 році, а ботанічний – у 1980 році.

Тобто, знаючи про існування таких двох об’єктів в районі села Дорожнянка, сільрада вирішила віддати для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та риборозведення. Тобто для розорювання та розведення риби в ставку.

Керівницею фірми «Аграрний дім» є діюча депутатка Гуляйпільскої міськради Валентина Романець. На вибори вона йшла першим номером від партії «Батьківщина».

Також фірма «Аграрний дім» входить до групи компаній «Полетехніка», які займаються продажем сільськогосподарської техніки світових брендів, насіння та мікродобрив, а також вирощуванням та експортом сільгосппродукції. Кінцевим бенефіціаром є Олександр Містюк.