Монопольні китайці взяли ще 23 мільйони Держкосмосу на дешевшу супутникову зйомку
17.08.2021   //   1 Переглядів

Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України 10 серпня уклав угоду з корпорацією «China Great Wall Industry Corporation» («CGWIC», Китай) про послуги із надання бортового ресурсу супутника вартістю 22,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовник купив бортовий ресурс чотирьох супутників дистанційного зондування землі надвисокої розрізненості SuperView-1 (01-04). Вони зніматимуть земну поверхню України та – за окремою домовленістю – поза її межами. Отримані знімки будуть передаватися на наземну приймальну станцію філії Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля. Розрізненість отриманого базового продукту буде не гірше 0,5 м у панхроматичному каналі та не гірше 2 м у мультиспектральному діапазоні.

Обсяг замовлення складає 1 366 умовних одиниць бортового ресурсу, тобто включень бортової апаратури для зйомки та прямої передачі по радіоканалу одного кадру земної поверхні на наземну приймальну станцію замовника. Вартість умовної одиниці бортового ресурсу становить $605. Протягом 20192020 років вартість умовної одиниці бортового ресурсу від «CGWIC» була на 20% вища – $726, а в 2018 році вчетверо вища – $2 438.

Нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою, адже відкриті торги вже двічі доводилось відмінялися через нестачу учасників. Ціна неконкурентної угоди з китайською «CGWIC» виявилась на 17% нижчою за очікувану суму відмінених торгів у 27,00 млн грн.

Документація відмінених торгів вимагала надати аналогічний договір за останні два роки.

Нагадаємо, у 2019-2020 роках аналогічні закупівлі в китайської «CGWIC» проводили за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. Замовник пояснював це тим, що корпорація вже встановила на серверах Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля спеціальне програмне забезпечення для декодування, розпаковки прийнятого від своїх супутників SuperView-1 сигналу та отримання базового продукту дистанційного зондування землі з радіометричною корекцією, корекцією сенсора та системною геометричною корекцією, а також провела навчання персоналу.

Перший підряд 2018 року «CGWIC» виграла через торги в іншої китайської компанії.