Фінінпро під керівництвом людини Кубракова почало грати в шантаж листами-відгуками
17.08.2021   //   593 Переглядів

Тендерна колегія АМКУ 6 серпня задовольнила скаргу компанії «Екранбуд» на дії Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області по тендеру на влаштування елементів системи моніторингу за станом доріг та умовами руху на км 22+400 – км 22+600 дороги державного значення Р-62 Криворівня – Усть-Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці (з виготовленням проєктної документації) очікуваною вартістю 17,75 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Служба автодоріг не допустила ДочП «Екранбуд» ТОВ «Екран» до участі в торгах з такої причини. Укравтодорівці вимагали, аби учасники на підтвердження досвіду аналогічних робіт надали відгук про виконання подібного об’єкту у попередній період. «Екранбуд» надав відгук від держпіпдриємства «Фінансування інфраструктурних проектів» про позитивне виконання робіт по одному з обєктів у 2020 році. Відгук був датований 18 червня 2021 року, що задовольняло вимогам Чернівецької САД.

Однак вже після подання тендерних пропозицій 1 липня «Фінінпро» надіслало укравтодорівцям іншого листа від 6 липня, яким повідомило про «призупинку дії» попередніх листів-відгуків. Цей лист у систему «Прозорро» не завантажений, відтак його текст невідомий. Тож Чернівецька САД на цій підставі вирішила, що «Екранбуд» не підтвердив аналогічний досвід, та відхилила фірму.

«Екранбуд» оскаржив це рішення в АМКУ з огляду на те, що він в законний строк подав замовнику законний лист-відгук про підтвердження досвіду. Відтак замовник не мав права його відхиляти на підставі іншого листа, що з’явився вже після початку тендеру. Тендерна колегія у складі Копайгора, Тищик, Горобець погодилась з цим та зобов’язала Чернівецьку САД поновити «Екранбуд» на торгах.

Відмітимо, зміна ставлення «Фінінпро» до власних листів-відгуків відбулась між 18 червня та 6 липня. Саме у цей період в держпідприємстві відбулась зміна влади. Новим керівником 1 липня став Юрій Журавльов. До цього він два роки очолював Черкаську Службу автодоріг в системі Укравтодору Олександра Кубракова. А ще раніше працював у КМДА разом з Кубраковим. І коли Кубраков весною 2021 року замінив Владислава Криклія у міністерстві інфраструктури – домігся призначення Журавльова в «Фінінпро».

Нагадаємо, НАБУ ще рік тому повідомило про корупційні ризики, пов’язані з функціонуванням інституту «відгуків» в системі Укравтодору.