Суд повернув Київраді 3,4 га рекреаційної землі, на місці якої в кадастрі значиться приватна ділянка
16.08.2021   //   184 Переглядів

Суд розірвав договір оренди і зобов’язав ТОВ «База відпочинку «Рапід» повернути Київраді земельну ділянку площею 3,40 га, яка розташована на вул. Деснянській у Деснянському районі столиці. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 27 липня.

Цю ділянку ЗАТ «Київська виробнича компанія «Рапід» отримала в оренду до 2030 року для будівництва бази відпочинку ще у 2005 році, і згодом переуступила її ТОВ «База відпочинку «Рапід». Орендар повинен був завершити забудову не пізніше, ніж через три роки з моменту держреєстрації договору.

У січні 2021 року Департамент земельних ресурсів КМДА обстежив цю ділянку, і виявив, що вона огороджена бетонним парканом та вільна від будівель; будівництво бази відпочинку не ведеться та не розпочато.

Оскільки забудова не здійснена у встановлений договором оренди строк, керівник Деснянської окружної прокуратури міста Києва в інтересах Київради подав позов про розірвання оренди і повернення ділянки. І суд його повністю задовольнив.

ТОВ «База відпочинку «Рапід» заперечувало проти розірвання оренди. Зокрема, фірма вказувала, що у 2008 році «Київтрансгаз» заборонив їм будувати за розробленим проектом, тому що він підпадає під охоронну зону (200 метрів з обох сторін від осі газопроводу) на ділянці магістрального трубопроводу «Тула-Шостка-Київ», де заборонено взагалі виконувати будь-які будівельно-монтажні та земельні роботи.

З огляду на це фірма у 2015 році отримала нові вихідні дані і розробила новий проект будівництва. Втім, суд зазначив, що з того часу будівництво так і не було почате, дозволу в ДАБІ фірма не отримувала.

Крім того, «База відпочинку «Рапід» заявила, що ділянка, яка є предметом договору, не належить Київраді, а відноситься до земель Броварського району Київської області, про що свідчать численні позовні заяви керівника Броварської місцевої прокуратури в суд (справи №911/1618/18, 910/14816/18, 910/6029/19). Суд це твердження не прийняв, посилаючись на те, що не отримав належних та допустимих доказів у підтвердження цих обставин, а у названих судових справах позовні заяви керівника Броварської місцевої прокуратури повернуті без розгляду або залишені без розгляду.

Також представник ТОВ «База відпочинку «Рапід» звернув увагу на те, що на Публічній кадастровій карті з’явились інші земельні ділянки, які накладаються на спірну ділянку.

Як свідчать дані Публічної кадастрової карти України, ділянка, яка накладається на комунальну ділянку площею 3,40 га, є у приватній власності, має площу – 2 га, і місце розташування її зазначено: Київська обл., Броварський район, Погребська сільська рада.

Суд у межах цієї справи це питання не досліджував, оскільки це виходить за межі предмету доказування з урахуванням предмету та підстав заявленого позову.

Власником ТОВ «База відпочинку «Рапід» є компанія «Ар Джі Ті Лімітед» з Віргінських островів (90%) та Ігор Рвач (10%).