Пенсійний Фонд модернізує софт на 18 млн грн у фірми сина свого екс-керівника
13.08.2021   //   103 Переглядів

6 серпня Пенсійний фонд України (ПФУ) уклав договір з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Медирент» (НВП «Медирент») з модернізації підсистем Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду за 18,22 млн гривень. Закупівля проводилась за переговорною процедурою Виконати підряд фірма має до кінця 2021 року. Гарантійний строк на розроблене програмне забезпечення складатиме 12 місяців з дати підписання акту приймання-передачі послуг. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Пенсійний фонд ділить майнові права на «Інтегрованої комплексної інформаційної системи ПФУ «ІКІС ПФУ», версія 2» , що забезпечує автоматизацію всіх ключових процесів роботи фонду, з фірмою «НВП «Медирент» за Свідоцтвом про реєстрацію авторського права № 30820 від 30.10.2009 р. Спільною власністю замовник пояснює необхідність проводити всі зміни в системі саме у цього підрядника.

Зараз «модернізацію» зумовили останні пертурбації в законодавстві про пенсійне забезпечення та ведення обліку осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, зокрема прийняті в кінці червня закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та  закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» тощо.

Як зазначається в тендерній документації, при проведенні індивідуального перерахунку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС будуть враховувати розмір загальних пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, цільової грошової допомоги та інших доплат). Якщо він не досягає в осіб з інвалідністю І групи 10 340,35 гривень, ІІ  групи – 8 272,28 гривень, ІІІ групи – 6 204, 21 гривень, будуть доначисляти щомісячну грошову допомогу в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів пенсій.

ТОВ «НВП «Медирент» засноване у 1995 році у Києві, власниками виступають Юрій Шутка і Роман Коваль. Директор фірми – Юрій Боніславський, який у 2001-2008 роках очолював ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України». Раніше його батько Анатолій Боніславський був замголови правління Пенсійного фонду, а у 2011 році – замдиректора вище згаданого ДП.

В 2018 році «Медирент» розробляв для Фонду держмайна Єдину базу даних звітів про оцінку за 830 тис грн. Доступ до бази платний, оцінювачам і нотаріусам його забезпечували чотири приватні електронні майданчики, пов’язані з оточенням Антона Яценка. «Медирент» володіє патентом на програмне забезпечення, що надавало посередницьким майданчикам доступ до бази ФДУ.

В цьому році фірма отримала тендерів на 71,12 млн гривень, в минулому – на 82,07 млн гривень.