Фірма з орбіти мера виграла конкурс мерії на впровадження Е-квитка
13.08.2021   //   1 Переглядів

Конкурсна комісія Полтавської міськради 10 вересня обрала ТОВ «Фарго Сістемс» переможцем конкурсу на впровадження електронного квитка у громадському транспорті.

Про це пише «Полтавщина».

За право ввести нову систему обліку у місті змагалися дві компанії — полтавська ТОВ «Фарго Сістемс» та київська ТОВ «Смарт-тикет Технолоджи». Після публікування рішень комісії на сайті Полтавської міськради його має схвалити виконком, і вже потім буде підписано договір з «Фарго Сістемс».

Ця компанія зареєстрована лише у травні поточного року. Її власником та керівником є Максим Голдиш — депутат Полтавської міськради 7-го скликання від партії «Совість України», лідером якої у Полтаві був чинний міський голова Олександр Мамай. На минулих виборах Максим Голдиш балотувався до обласної ради по списку від партії «За Майбутнє», лідером якої у Полтаві наразі є також Олександр Мамай. До жовтня 2018 року Максим Голдиш був керівником і власником ТОВ «Трек сервіс контроль» — компанії, яка у 2014-2018 роках виконувала диспетчерську функцію для громадського транспорту Полтави.

Наразі «Фарго Сістемс» виступає дилером київської компанії «Сімбол систем», яка запровадила е-квиток у 16 містах — це Київ, Харків, Кривий Ріг, Краматорськ, Чернігів, Вінниця, Житомир, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Дрогобич, Тростянець, Запоріжсталь, Кишинів, Кокшетау, Самаркард, Фергана.

Київська компанія «Сімбол систем» має кіпрську реєстрацію. Три роки тому вона була субпідрядником компанії «Укр-Спец-Софт», яка вже вигравала аналогічний конкурс на запровадження у Полтаві валідаторів, але їх так і не встановили.

Валідатори «Фарго Сістемс» вироблені у Чехії. Програмне забезпечення — київської компанії «Сімбол систем». Валідатори будуть двох типів: мобільні (схожий на банківський термінал) та стаціонарний.

Оплачувати проїзд також можна декількома способами: транспортною карткою, банківською карткою, готівкою, телефоном. Можна також оплатити смартфоном з чіпом NFC.

«Фарго Сістемс» братиме з кожного квитка 9,9% за обслуговування валідаторів. Тобто, якщо проїзд буде 10 грн, кожна гривня піде на рахунок «Фарго». Це не чистий прибуток, половину складають витрати на обслуговування. З цих 10% потрібно сплатити податки, 2% забирає банк за фінансові операції. У компанії залишиться лише 2% прибутку. Компанія збирається окупити свої витрати через 4-5 років.

«Смарт-тикет Технолоджи» було зареєстроване у липні минулого року. Її бенефіціаром через АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтерстеллар»  є Олег Козловський «Смарт-тикет Технолоджи» вказує, що є дотичним до телекомунікаційної компанії «Київстар».

Засновниками ТОВ «Сімбол Системс» (раніше ТОВ «Гексагон Україна») вказана кіпрська «Фріотрон Холдінгс Лімітед» (99,9%) та ТОВ «Ідентех-Україна» (0, 1%).