Дилери Ярославського розіграли 4 мільйони на рейки і труби для «Торецьквугілля» за завищеними цінами
13.08.2021   //   345 Переглядів

2 серпня ДП «Торецьквугілля» підписало договір з ТОВ «Слов’янська промислова група» на поставку рейкових провідників та труб вартістю 4,28 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На аукціон також подалося ТОВ «Індорбуд». Але ні вона, ні «Слов’янська промислова група» не торгувалися під час аукціону та запропонували продукцію одного й того ж виробника – ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» Олександра Ярославського. В результаті знижка компаній є мінімальною та складає менше 1%.

Рейкові провідники типу Р-50 довжиною 12,5 м коштують 62,4 тис грн/т. Це в 1,6 разів дорожче від вдвічі довших 25-метрових рейок заводу Ріната Ахметова, які «Київський метрополітен» в липні придбав по 39,3 тис грн/т. При цьому метрополітенівці закупили рейки Ахметова також через посередницьку фірму.

12-метрова сталева електрозварна труба розміром 159х8 мм «Торецьквугілля» придбало по 63 тис грн/т, а ДП «Добропілля-видобуток» у кінці червня закупило такі труби по 51,66 тис грн, тобто майже на 20% дешевше. Сталеві кутники 100х100 8 мм коштують 69 тис грн/т, тоді як харківське ТОВ «КТ Сталь» Дмитра Петришина та «Метінвест» Ахметова пропонують таку продукцію по 28-33 тис грн/т.

Засновником ТОВ «Слов’янська промислова група» є житель Донецька Сергій Юдін. До 2017 року Юдін був заступником директора зі збуту, матеріально-технічного забезпечення та тендерних закупівель ДП «Шахта ім.М.С. Сургая». У 2020-2021 роках «Слов’янська промислова група» Юдіна судилася із ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська», за повернення залишків збагаченого вугілля. У позові вказано, що компанія мала поставити це вугілля ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» Ярославського.

Засновником дніпровського ТОВ «Індорбуд» є Юрій Пічугін. У 2020 році він балотувався у Дніпровську міську раду 8 скликанння від партії «За майбутнє».