В останні роки ціна на цемент для «Укргазвидобування» коливалась з 3 700 до 9 500 грн за тону
12.08.2021   //   1 Переглядів

5 серпня АТ «Укргазвидобування» підписало договір з ТОВ «Мегатек Плюс» на поставку тампонажного цементу для помірних температур вартістю 32,48 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На аукціоні, окрім переможця, було ще чотири компанії: ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «УКРСКС», ТОВ «Дрилінг Едвайзер» та ТОВ «Техносистем-3000». Знижка компанії склала 46% від очікуваної вартості. В обгрунтуванні стосовно аномально низької ціни компанія вказала, що буде виробляти цемент на власних виробничих потужностях, що дозволяє зекономити на витратах. Використовувати компанія буде сировину ТОВ «Дрилінг Едвайзер», яка також брала участь у тендері.

Полегшений тампонажний цемент, який будуть використовувати за температур 15-100 С, за результатом цього тендеру коштуватиме 5 470 грн/т. Це майже вдвічі дешевше від ціни цементу на попередньому тендері УГВ. У січні держкомпанія закупила його  у ТОВ «Спектр Трейд» по 9 498 грн/т.

При цьому протягом 2018-2020 років постачальники тампонажного цементу для «Укргазвидобування» демонстрували ще більший розрив у цінах. Наприклад, у 2019-2020 роках ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна» (власники ПАТ «Волинь-Цемент») вигравало тендери «Укргазвидобування» на поставку такого цементу по 3 705 грн/т. У той же час інший підрядник – дніпропетровське «Спектр Трейд» Михайла Горбачова та Павла Бондара вигравало тендери УГВ з цементом по 9 500 грн/т. Тобто протягом 2018-2021 років ціна на тампонажний цемент для помірних температур коливалася у діапазоні 3 700 – 9 500 грн/т.

«Мегатек плюс»  виграв на тендері «Укргазвидобування» вперше.

Кінцевими бенефіціарами київської «Мегатек Плюс» є поляк Валюш Чеслав Флоріан та житель Київщини Олег Ничипоренко.

Засновниками ТОВ «Дрилінг Едвайзер» є Дмитро Комаров, Тимур Тургунов, а також Олександр Веріженко, Віталій Мельник, Олександр Новохатько та Дмитро Поліщук (через ТОВ «Спеціалізована сервісна компанія») та житель Литви Ейгірдас Бєкша (через польську «Омлокс»).

Тимур Тургунов раніше працював у ТОВ «УКРСКС», який є найчастішим суперником «Дрилінг Едвайзер» на тендерах.