Технаглядач, який допоміг підряднику не повертати державі 20 млн авансу за тенісний центр, засуджений до дрібного штрафу
12.08.2021   //   1 Переглядів

Голосіївський районний суд м. Києва визнав винуватим у пособництві у видачі завідомо неправдивих офіційних документів фізособу-підприємця, який був відповідальний за здійснення технічного нагляду за будівництвом Національного тенісного центру на базі ДП «Центральна учбово-тренувальна база по ковзанярському спорту «Льодовий стадіон», і призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 34 тис грн. Про це свідчить вирок від 5 серпня.

У жовтні 2018 року за результатами держзакупівлі «Льодовий стадіон» уклав із ТОВ «Моноліт-Будсіті» договір про капітальний ремонт будівель та тенісних кортів з метою створення Національного тенісного центру на проспекті Академіка Глушкова, 9 на базі ДП «ЦУТБ «Льодовий стадіон» (перша черга) на суму 49,30 млн грн.

Із січня 2019-го ФОП Веремійченко М. М. почав здійснювати технічний нагляд за вказаним об’єктом.

Замовник перерахував «Моноліту-Будсіті» 49,30 млн грн у якості «попередньої оплати за капітальний ремонт будівель та тенісних кортів (100%)». З огляду на це, відповідно до умов договору та урядової постанови №117 від 23.04.2014, підрядник був зобов’язаний виконати всі роботи, передбачені проектно-кошторисною документацією, у 6 місячний строк, тобто до 28.06.2019. У разі невиконання цих робіт у вказаний термін, невикористана сума авансу мала бути повернута державі в особі ДП.

За даними слідства, особи, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, схилили ФОПа до вчинення пособництва у службовому підробленні офіційних документів. Так, в кінці червня він поставив свій підпис у шести актах приймання виконаних будівельних робіт за червень 2019 року та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за примірними формами КБ-2в та КБ-3, перелік робіт у яких відрізняються від фактично виконаних будівельних робіт станом на 02.08.2019 за загальну суму 20,54 млн грн, достовірно знаючи що вказані документи є підробленими.

ФОП достовірно знав, що зазначені в актах та довідці роботи фактично не були виконані, оскільки особисто контролював хід робіт, декілька разів на тиждень безпосередньо перебував на будівництві.

У подальшому особи, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, подали в Держказначейство підроблені акти та довідки, що надало змогу «Моноліт-Будсіті» не повертати державі 20,54 млн грн та призвело до незаконного обернення цих коштів на свою користь.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав. Повідомив, що станом на 26 червня 2019 року роботи не були виконані в повному обсязі, він знав про це, однак за попередньою змовою з особами, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, підписав завідомо неправдиві документи, оскільки вірив що роботи будуть виконані пізніше, при цьому не бажав, щоб кошти за невиконані станом на 26 червня 2019 року роботи повернулися до державного бюджету.

Суд кваліфікує дії ФОПа – технічного наглядача за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК, як пособництво у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Суд призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 34 тис грн без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. А також стягнув на користь держави витрати на залучення експерта в сумі 18840 грн.

Нагадаємо, у квітні цього року ДП «ЦУТБ «Льодовий стадіон» уклало договір щодо капітального ремонту будівель і тенісних кортів з метою створення Національного тенісного центру та придбання обладнання на просп. Академіка Глушкова, 9 (друга черга) на 95,50 млн грн. Підрядником стало ТОВ «Скайбуд Груп», що входить до переліку фірм, через які нібито працює колишній депутат Київради Денис Комарницький, якого після приходу в Офіс президента Андрія Єрмака почали називати «смотрящим» у столиці.