Управління державної охорони накинуло Мещаніним 25% за турецькі автобуси
10.08.2021   //   353 Переглядів

4 серпня Управління державної охорони України уклало договір з ТОВ «Сучасні вантажівки» з купівлі восьми автобусів Otokar Navigo T за 14,68 млн гривень. Про це  повідомляється в системі «Прозорро».

Очікувана вартість тендеру складала 15,30 млн гривень, окрім «Сучасних вантажівок» на аукціон подався «Торговий дім «Альфатекс» з пропозицією поставити автобуси тієї ж марки. Конкурс між обома учасниками мав формальний характер, фірми не змінювали первинних пропозицій. Тому «Сучасні вантажівки» з дисконтом у 4% спокійно забрали підряд.

За умовами договору ,Управління держохорони отримає всі вісім автобусів вже до 20 серпня, заплатить за кожен по 4,89 млн гривень.

За інформацією «Наших грошей», в минулому році «Сучасні вантажівки» завезли в Україну від виробника Otokar Otomotiv Ve Sanayi A.S. чотири такі автобуси по ціні від  88 000 дол. США до 96 500 дол. США за одиницю. Тобто максимальна ціна Otokar Navigo T на дату розмитнення для імпортера становила 2,72 млн гривень. До цієї ціни треба додати 10% мита, акциз у розмірі 0,003 Євро за 1 м3  обсягу двигуна (4500 м3*0,003 Євро) , та 20% ПДВ. Тобто всі витрати імпортера за максимальної ціною розмитнення загалом становили близько 3,59 млн гривень, на чверть менше від тендерної ціни.

Варто зазначити, що наразі «Сучасні вантажівки» фігурують у кримінальному провадженні з закупівель автобусів та тролейбусів криворізьким КП «Міський тролейбус» за завищеними цінами. В тексті ухвали Центрально-Міського районного суду м. Кривий Ріг від 6 липня йдеться, що   на придбання трьох автобусів та восьми тролейбусів у ТОВ «Сучасні Вантажівки» у 2018 році КП «Міський Тролейбус» та ПАТ КБ «Приватбанк» уклали договір фінансового лізингу. Фірма, за даними Служби безпеки України, «має характерні ознаки фіктивності та може використовуватись в ролі посередника для виведення бюджетних коштів у тіньовий обіг з метою їх привласнення». Окрім того правоохоронці з’ясували, що транспорт виробництва ТОВ «Торговий Дім «Літан» «не в повній мірі» відповідав розробленим технічним вимогам за ДСТУ, що в подальшому під час його експлуатації могло призвести до виходу з ладу та «створення надзвичайних подій з можливими тяжкими наслідками».

Правоохоронці підозрюють, що криворізьке КП закупило транспорт за завищеними цінами, з розрахунку 5,4 млн. грн. за одиницю, в той час коли «реальна ринкова ціна коливалась в межах 3,8 – 4,2 млн. грн».

ТОВ «Сучасні вантажівки» засноване у Києві в 2008 році, належать через ТОВ «Ріалто» та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Коннект» брату та сестрі Євгенію та Ользі Мещаніним. В цьому році фірма одержала тендерів на 50,51 млн гривень, в минулому – на 391,28 млн гривень.

За даними системи Youcontrol, головний актив родини Мещаніних автомобільний холдинг «Автек»–дилер вантажних автомобілів та спецтехніки Ford Trucks, МАЗ, Volat.