За рік сірка для «Сумихімпрому» від Фірташа подорожчала у 2,4 рази
06.08.2021   //  

22 і 26 липня ПАТ «Сумихімпром» підписало договори з ТОВ «Хімвектор» на поставку технічної сірки  сукупною вартістю 25,50 млн гривень. Про це стало відомо із звітів про укладення договору, опублікованих в «Прозорро».

До кінця вересня компанія має поставити «Сумихімпром» 4,03 тис тонн технічної сірки із вмістом основної речовини 99,90% або на відповідну залізничну станцію, або безпосередньо на адресу Замовника у Суми. Вартість сірки складає 6 330 грн/т, або $232/т.

З початку року гривнева ціна на сірку для «Сумихімпром» збільшилася у два рази: у січні-березні 2021 року вона коштувала 3 084 грн/т.

У доларовому вимірі ціна на сірку для «Сумихімпром» стрибнула в 1,6 рази у кінці квітня – з $110/т до $180/т. При тому сірка в інших замовників коштувала дешевше – наприклад, в кінці червня у СхідГЗК вона коштувала $116/т (проти $180/т у «Сумихімпрому»).

За рік, з початку серпня 2020 року, ціна на сірку у «Сумихімпром» підвищилася у 2,4 рази (див. графік)

Це подорожчання відбулось після ривка світових цін на початку року. За даними «Аргусу», у січні-березні сірка подорожчала з 100 до 200 доларів за тону на умовах Fob у Середземномор’ї. Після того ціни залишаються стабільними.

«Хімвектор» через кіпрську «Валанокс Інвестментс Лімітед» належить Дмитру Фірташу.

Державний «Сумихімпром» із часів Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа. До 2011 року Лазакович був керівником філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» яка тоді належала ЗАТ «Кримський титан» Фірташа.

У кінці червня в приміщеннях Сумихімпрому провела обшуки Служба безпеки України. Керівництво «Сумихімпрому» правоохоронці підозрюють у розтраті і привласненні майна підприємства. За версією правоохоронців, керівництво товариства штучно створювало заборгованість, залучаючи кредити під заставу майна. У подальшому кредити використовувалися на придбання сировини у підконтрольних структур за завищеними цінами, а майно підприємства за борги мало відійти на користь приватних структур. Зараз на майно «Сумихімпрому» накладений арешт.