Конкурент звинуватив чиновників Філатова та їх фаворита у змові для обману АМКУ і закупівлі китайського томографу за 30 млн
06.08.2021   //   280 Переглядів

29 липня Департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міськради уклав договір купівлі-продажу системи рентгенівської комп’ютерної томографії  (КТ) з ТОВ «Форамед» за 26,95 млн гривень . Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Цю закупівлю Департамент оголосив 29 квітня, впродовж місяця отримав три скарги на дискримінаційні умови тендеру від ТОВ «Протек Солюшнз Україна», ТОВ «Кінд Інтерслух Київ» та ТОВ «Астріум». В усіх випадках йшлося про технічні характеристики апарату, які на думку скаржників, були прописані під конкретного виробника томографа. Ці характеристики фірми пропонували змінити.

Проте у Дніпровській міськраді вимоги відхили, зазначивши, що вони є «неприпустимими і значно знижують рівень обладнання», що планується закупити.

Відтак ТОВ «Віас Плюс» оскаржило зокрема технічні вимоги до томографу у Антимонопольному комітеті. На думку скаржника, технічні параметри апарату прописані під китайського виробника Shanghai United Imaging Healthcare та його томограф uCT 780. (який в результаті і закупив Департамент у ТОВ «Форамед»).

Цю претензію в Дніпровській міськраді відкинули, пояснивши АМКУ, що визначеним характеристикам відповідає ще як мінімум один апарат – Dominius 160 виробництва південнокорейської компанії  SG Healthcare. На підтвердження замовник надав комітету «документи на Dominus 160» (які саме у тексті рішення АМКУ не зазначається). В результаті адмінколегія (Н. Буроменська, С. Тищик, Б. Горобець) вирішила, що   підстав для задоволення скарги  немає, так як існує ще один виробник томографів з зазначеними характеристиками.

12 липня скаргу на закупівлю томографу отримала Держаудитслужба.

«Департамент охорони здоров′я населення Дніпровської міської ради оголосив про проведення процедури на закупівлю томографа комп’ютерного із «захмарним» бюджетом у 30+ млн гривень. Головним критерієм в процедурі закупівлі була кількість зрізів томографа, що відповідає 160 зрізам. Томографи з такими характеристиками в світі випускають лише два виробники – Canon та United Imaging. (…)замовник під час проведення процедури закупівлі отримав безліч скарг щодо обмеження кола учасників та врешті скаргу для Антимонопольного комітету. У скарзі було відмовлено, а це означає, що замовник вступив у зговір з потенційними учасниками та вигадав неіснуючий томограф задля псевдо-конкуренції. Надав на розгляд Антимонопольного комітету власноруч зроблену технічну таблицю щодо параметрів томографа від виробника SG Healthcare та нібито пропозицію від конкурентів. Нажаль, ніяких згадок в інтернеті про модель томографа SG Healthcare Dominus 160 – немає. При офіційному запиті на виробника, він відповість, що моделі Dominus 160 не існує в світі», – йдеться в скарзі аудиторам від Романа Захарченка.

Скаржник вимагає провести «комплексну перевірку замовника, перевірити яким чином було сформовано бюджет, на підставі яких параметрів і пропозицій».

Відповіді від Держаудитслужби на це звернення поки не надходило.

В результаті 15 липня Департамент провів конкурс за участі трьох компаній: «Форамед», «Укр Мед Сервіс» та «Еквіпмед».

Перші дві запропонували замовнику систему uCT  780 китайського виробника Shanghai United Imaging Healthcare Co.Ltd. А «Еквіпмед» – згаданий в скарзі як неіснуючий прилад Dominus 160. На нього учасник надав технічний опис та гарантійний лист від виробника про те, що «Еквіпмед» уповноважений «отримати дозвільні документи», здійснювати імпорт, продаж та обслуговування приладу. У листі від виробника звертає на себе увагу відсутність дати та імені людини,що  його підписала. Крім того на офіційному сайті компанії SG HealthCare Ltd дійсно відсутня будь-яка згадка про модель Dominus 160.

ТОВ «Форамед» засноване Олегом та Наталією Близнюками у 2009 році, спеціалізується на оптовій торгівлі фармацевтичними товарами. В цьому році отримало тендерів на 47,32 млн гривень, в минулому – на 51,69 млн гривень.