Суддя з Окружного зніс рішення Київради, яке заважало племіннику Юрушева звести ЖК на Солом’янці
02.08.2021   //   1 Переглядів

Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправним та скасував рішення Київради від 24.09.2015 про затвердження детального плану території (ДПТ) в межах Повітрофлотського проспекту, вулиць Солом’янської, Механізаторів, Кудряшова та залізничних колій у Солом’янському районі м. Києва в частині затвердження ДПТ по вул. Кудряшова, 14-А. Про це свідчить рішення суду від 22 липня.

Позов про скасування ДПТ в частині вул. Кудряшова, 14-А подало ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Сервісшина» ЛТД. Фірма заявила, що Департамент містобудування КМДА протягом чотирьох років неоднозначно трактує функціональне призначення ділянки площею 0,39 га за вказаною адресою, що перебуває в оренді товариства.

Так, компанія каже, що зверталася за містобудівними умовами та обмеженнями для забудови, і отримувала відмову. При цьому Департамент, за даними компанії, кожного разу по-різному тлумачив функціональне призначення ділянки: 1) переважно територія зелених насаджень; 2) територія зелених насаджень і частково – житлової багатоповерхової забудови; 3) територія кварталу багатоповерхової забудови.

Київрада і Департамент проти позову фірми заперечили. Зокрема, Київрада в суді заявила, що відповідно до містобудівної документації 90% площі вказаної ділянки віднесено до території зелених насаджень загального користування.

Розглянувши доводи сторін, ОАСК повністю задовольнив позов «Сервісшини».

Суд вбачає, що ДПТ визначає функціональне призначення території, що знаходиться в оренді позивача по вул. Кудряшова, 14-А, як зелені насадження загального користування, в той час як згідно з даними Генерального плану міста Києва, каже суд, така територія за функціональним призначенням частково віднесена до територій комунально-складських, а частково до територій житлової забудови багатоповерхової. Більше того, наявність на такій ділянці зелених насаджень документально не підтверджується, додав суд.

Таким чином, суд дійшов висновку, що «фактично ДПТ в оскаржуваній частині не відповідає положенням Генерального плану міста Києва».

Нагадаємо, «Сервісшина» є власником нежитлових будівель літ. А, Б, В (не є об’єктом житлової нерухомості) загальною площею 650,7 кв м на вул. Кудряшова, 14-А. Право власності виникло на підставі рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 27.03.2014 у справі № 755/3623/14-ц.

Будівлі розташовані на комунальній ділянці площею 0,39 га. Цю ділянку «Сервісшина» отримала в оренду на 10 років у 2004 році для реконструкції існуючої станції технічного обслуговування під торговельні та складські будівлі і споруди з подальшою експлуатацією та обслуговуванням. У 2016 році договір оренди було поновлено ще на 10 років.

Відомо, що фірма намагалася змінити цільове призначення ділянки – під житлове будівництво. Так, у грудні 2016-го Департамент містобудування погодив відповідний проект землеустрою, а також підготував проект рішення Київради про зміну цільового призначення ділянки на вул. Кудряшова, 14-А, який передав на розгляд ради. Однак, у жовтні 2017-го Управління правового забезпечення діяльності Київради надало рекомендації, відповідно до яких цей проект повернули на доопрацювання.

У подальшому, вже у 2019 році, «Сервісшина» зверталося до Департаменту містобудування із заявами про видачу містобудівних умов і обмежень забудови ділянки по вул. Кудряшова, 14-А для реконструкції існуючої станції технічного обслуговування під житловий комплекс з паркінгом. Та отримувало відмови, зокрема, через невідповідність намірів забудови містобудівній документації, відповідно до якої – це переважно територія зелених насаджень загального користування.

Відзначимо, що місцеві жителі з 2017 року виступають категорично проти будівництва багатоповерхового житлового комплексу на вул. Кудряшова, 14-А.

Власниками ТОВ ВКФ «Сервісшина» Лтд є кіпрська компанія «Гелонор Ентерпрайзес Лімітед»і шотландська компанія «Карліто Капітал ЛП». Кінцевим бенефіціарним власником фірми значиться Андрій Манжелей через компанію «Севен Хіллс Менеджмент Лімітед».

За даними ЗМІ, Манжелей є племінником бізнесмена Леоніда Юрушева, у чиїх фірмах працював заступник голови КМДА (2016-2019 рр) Олександр Спасибко, у підпорядкуванні якого був якраз Департамент містобудування. Юрушеву у Києві належать чотири готелі: InterContinental і Fairmont Grand Hotel (5 зірок), а також Riviera House і Alfavito (4 зірки).

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»