Коломойський розіграв 59 мільйонів Харкова на дорожчий хлор, ніж у Миколаєва і Києва
02.08.2021   //   1 Переглядів

КП «Харківводоканал» 23 липня за результатами тендеру замовило АТ «Дніпроазот» (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.) хлору на 58,65 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч виробник має поставити 1 955 т рідкого хлору в залізничних цистернах по 30 тис грн. за тонну, що дорівнює цінам від нього ж для «Харківводоканалу» у 20192020 роках.

Замовник оплачуватиме товар протягом двох місяців після поставки на станцію Чугуїв.

У червні МКП «Миколаївводоканал» замовило ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» (смт. Аули, Криничанський р-н, Дніпропетровська обл.) рідкий хлор виробництва того ж «Дніпроазоту» у контейнерах із доставкою автотранспортом на третину дешевше – по 23 тис грн./т. Угода передбачала післяплату впродовж іще більшого строку – трьох місяців, а відстань від Миколаєва до Аулів приблизно така сама, як від Харкова до Кам’янського.

У травні ПрАТ «АК «Київводоканал» замовило «Дніпроазоту» рідкий хлор у залізничних цистернах із післяплатою протягом місяця на 13% дешевше – по 26 592 грн./т. При цьому відстань від Києва до Кам’янського більша, ніж від Харкова до Кам’янського.

Єдиним конкурентом із продукцією «Дніпроазоту» була «Аульська хлоропереливна станція» Олега Безуса і Сергія Литвиненка, директором якої є Олександр Богданенко.

«Дніпроазот» контролює група «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Нагадаємо, у 2019 році Дніпропетровська облрада продала майновий комплекс Аульської хлоропереливної станції. Як пише фахівець «Ліги антитрасту» Олена Поканєвич у блозі «Велика дірка в АМКУ для масштабного розпродажу», де-факто Ігор Коломойський, а де-юре – нікому не відома «Агенція Мега Плюс» за безцінь придбала комунального монополіста. І вже другий рік АМКУ не може розгледіти в трансакції Коломойського, через що олігарх в одних руках зміг сконцентрувати монополію на виробництво рідкого хлору («Дніпроазот») і його «фасування» (Аульська хлоропереливна станція). Також про цю ситуацію читайте у блозі «АМКУ не може розгледіти Коломойського у хлорці».