Перше блокування трибуни в Київраді-2021: депутати вперлися в «монополізацію» двох комісій УДАРом
27.07.2021   //   1 Переглядів

Київрада на засіданні 22 липня не розглянула жодне питання порядку денного через блокування трибуни групою депутатів, після чого було оголошено перерву. Наступне засідання попередньо заплановане на 31 серпня.

У четвер, 22 липня, після узгодження порядку денного депутати перейшли до розгляду першого питання – внесення змін до Переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради IX скликання. Втім, розглянути його не вдалося через недосягнення згоди щодо нього усіма фракціями. Зокрема, у ході обговорення трибуну заблокували депутати «Єдності», до яких приєдналися колеги з інших фракцій. У підсумку спікер оголосив перерву.

Під час обговорення цього питання, депутат від «Єдності» Віталій Павлик заявив, що їхня фракція не може голосувати за такий проект. За його словами, проблемі неповноцінного функціонування постійних комісій вже півроку. Зокрема, він наголосив, що у грудні 2020 року ці комісії були сформовані без дотримання принципу пропорційності та без врахування фаху і бажання депутатів працювати в тій чи іншій комісії. При цьому Павлик заявив, що «в проекті рішення за пропозицією Віталія Кличка чотири депутати «Єдності» не включені до жодної з комісій».

«Я сподівався, що міський голова доклав максимум зусиль, і ви (спікер Володимир Бондаренко – ред.), і решта колег, що ми знайшли консенсус для ухвалення цього рішення. Сподіваюсь, що ми все-таки ухвалимо це рішення сьогодні, а не будемо відкладати його на осінь», – заявив Павлик.

Про обіцянки з боку спікера вирішити це питання на засіданні 22 липня нагадав також депутат від ОПЗЖ Ігор Кириленко: Бондаренко обіцяв, що «якщо сьогодні не буде вирішено це питання, то ми навіть розходитись нікуди не будемо».

Між тим інші депутати теж звертали увагу на непропорційний розподіл місць у комісіях. Зокрема, про монополізацію з боку «УДАРу» бюджетної і земельної комісії зауважила депутат від «Єдності» Юлія Ярмоленко, відзначивши, що «коли одна фракція – це 30 чоловік, то пропорційно у 16-ти комісіях – це не по 20 і не по 15».

У свою чергу депутат від «Європейської солідарності» Андрій Порайко заявив: «… в нас, погодьтеся, в бюджетній комісії 12 «ударівців», а ЄС (фракція ЄС є більшою за УДАР) – нас 2 у цій комісії. Земельна комісія – та сама історія. Таке враження, ніби  в Київраді є тільки два напрямки, які потрібні взагалі місту. При цьому 4 комісії не працює взагалі, вони зібратись не можуть».

Про те, що «неможливо сьогодні робити узурпацію влади партією «УДАР» на комісіях», заявив також депутат від ОПЗЖ Михайло Царенко.

Після цих виступів спікер Володимир Бондаренко заявив: «Брати участь, вибачте, у шапіто я не збираюся. Я оголошую перерву для засідання погоджувальної ради».

Пізніше на сайті Київради з’явилася новина, у якій розміщено цитату Бондаренка про те, що «наразі обговорення триває» і «спочатку ці сили домовляться між собою, а вже потім сформують єдину позицію і зможуть її артикулювати у сесійній залі».

Таблиця 1

Постійна комісія Київради з питань Кількість осіб у складі Голова (фракція) Кількість депутатів фракції «УДАР»
бюджету та соціально-економічного розвитку 23 Слуга народу 12
архітектури, містобудування та земельних відносин 21 УДАР 4
охорони здоров’я та соціальної політики 11 ЄС 3
власності 9 Слуга народу 1
транспорту, зв’язку та реклами 7 ЄС 2
житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу 7 Батьківщина 1
екологічної політики 7 Батьківщина 1
регламенту, депутатської етики та запобігання корупції 6 ЄС 2
цифрової трансформації та адміністративних послуг 4 Голос 0
культури, туризму та суспільних комунікацій 4 УДАР 1
регуляторної політики 3 ОПЗЖ 0
підприємництва, промисловості та міського благоустрою 3 Слуга народу 0
охорони культурної спадщини 3 Єдність 0
освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту 3 Голос 0
місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків 3 Єдність 0
дотримання законності, правопорядку та зв’язків із правоохоронними органами 3 ОПЗЖ 1

 

Таблиця 2

Депутатська фракція Київради Кількість депутатів
«Європейська солідарність» 31
«УДАР Віталія Кличка» 29
«Єдність» 14
«ВО «Батьківщина» 12
«Опозиційна платформа – За життя» 12
«Слуга народу» 12
«Голос» 8
Позафракційні 2
Всього 120