Укргазвидобування на третину підняло ціну на барит на тендері за 105 млн
26.07.2021   //  

16 липня АТ «Укргазвидобування» підписало договір з ТОВ «Нафтосервіс» на поставку баритового концентрату вартістю 105,33 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Компанія-переможець надала знижку менше 1%. На аукціоні вона зустрілася з дніпровським ТОВ «Імексмет». Обидві компанії пропонували барит турецького (від Ado Mining) і баритовий концентрат болгарського (Barite Mining LTD) виробництва.

«Нафтосервіс» поставить 10 692 тонни баритового обважнювача до серпня 2022 року. Ціна однієї тонни концентрату становить 9 852 грн/т з ПДВ, тобто $362 за тонну за курсом Нацбанку. У попередньому контракті «Укргазвидобування» з цією ж компанією у листопаді минулого року барит коштував 7 524 грн/т, тобто $269 за тонну. При цьому порівняно з листопадом минулого року курс долара знизився з 28 гривень до 27,1, а ціна бариту навпаки, у липні перевищила минулорічну у 1,3 рази.

Нагадаємо, після 2017 року ціна на баритовий обважнювач на тендерах АТ «Укргазвидобування» обганяло зростання його імпортної ціни у півтора рази. У 2015 році барит розмитнювався у 2,9 разів дешевше від його тендерної ціни. Згодом різниця почала падати і досягла свого мінімуму влітку 2017 року. Після того маржа почала знов зростати і наприкінці 2020 року тендерна ціна перевищила митну у 1,9 рази.

Засновником ТОВ «Нафтосервіс» є Анатолій Бєліченко. До 2018 року співвласником компанії був Андрій Лябогов – власник ТОВ «Торгова трубна компанія». Нині Лябогов з Бєліченко є співвласниками споживчого товариства «Укрбурснаб», раніше його співвласником був Сергій Гризун – колишній депутат міськради Дніпра від «Блоку Петра Порошенка». Раніше Лябогов також був співзасновником ТОВ «Інко-Профіт», яке нині записано на директора Дмитра Закору. Бєліченко донедавна значився на сайті цієї фірми комерційним директором. До 2011 року Закора, Бєліченко та Лябогов були співвласниками цієї компанії.

Керівником та засновником ТОВ «Імексмет» є Віталій Дудченко. Дудченко також був директором ТОВ «Інко-Профіт Сервіс», яким до 2019 року володіло ТОВ «Інко-Профіт» з кінцевим бенефіціаром Дмитром Закорою.