Оточення Біркадзе освоїть 20 млн на ремонті котельні олімпійського центру «Конча-Заспа»
26.07.2021   //   1 Переглядів

20 липня ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа» підписало договір з ТОВ «БРК Термотехнолоджі» на капітальний ремонт котельні та зовнішніх мереж для спеціалізованого плавального комплексу вартістю 19,98 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Знижка по відношенню до очікуваної вартості предмета закупівлі склала 10%. При цьому пропозиція компанії була найдорожчою на аукціоні. Початково знижку в 24% запропонувало ТОВ «Платформа Інфо», проте Замовник відхилив його через відсутність низки документів у складі тендерної пропозиції. ТОВ «Укрспецсервіс», яке запропонувало знижку у 15%, завірило пропозицію не кваліфікованим, а удосконаленим підписом. ТОВ «Архітектурно-будівельна компанія «Комфортсервіс», який впав на 10%, також надав не той вид електронного підпису, а також не надав сертифікатів відповідності на труби НПВХ.

У кошторисі переможця чверть всіх коштів припадає на водонагрівний котел з економайзером РВ 4500 –5,49 млн гривень. При цьому у кошторисі не вказаний ні виробник, ні марка котлу. Газовий пальник WM-G-30/4F-ZM коштуватиме 1,77 млн гривень, а здвоєний сітьовий насос з електродвигуном – 672,96 тис грн. Ціна вказана без урахування установки.

Сталеві теплоізольовані труби типорозміру 219/315 мм виробництва ТОВ «Перший трубний завод» коштують 2 722 грн/м. В той же час на тендері ТОВ «Тепло-Мелітополь» труби виробництва цього ж заводу закуповували по 2 120 грн/м, тобто на 20% дешевше за пропозицію «БРК Термотехнолоджі».

Засновниками ТОВ «БРК Термотехнолоджі» є кияни Ліа Нешта та Віталій Содолінський. Нешта є співвласницею ТОВ «Строй енерго інвест» з Олександром Омельченком.

Донедавна Омельченко та Ольга Біркадзе (сестра Омельченка) володіли ТОВ «Натеко Енерго монтаж», яке у 2020 році отримало підряд на реконструкцію олімпійського центру на 137 мільйонів гривень.

Біркадзе є дружиною Георгія Біркадзе – призначеного Зеленським голови Броварської районної держадміністрації, а Ліа Нешта є його сестрою. У березні 2021 року його звільнили з цієї посади.

Біркадзе був засновником ТОВ «БРК Холдинг Груп», яке входить в групу компаній «Строй Гарант Інвест». Компанії з цієї групи неодноразово отримували підряди на ремонт каналізацій на великих об’єктах у Києві: у 2018 році «АК Київводоканал» підписав угоду з ТОВ «Натеко енерго монтаж» на ремонт каналізації під Дніпром вартістю 370 мільйонів гривень. Ця ж фірма ремонтувала дощову каналізацію біля Києво-Печерської Лаври, у кошторисі завищивши вартість труб у вісім разів. Ще одна фірма з групи, «БРК Гідросервіс» ремонтувала дощову каналізацію на Лівобережній за 133 мільйони взагалі не оприлюднивши ціни на будівельні матеріали.

Протягом 2017-2021 років чотири компанії, пов’язані з Біркадзе, – «Натеко Енерго Монтаж», «Строй Гарант Груп», «БРК Термотехнолоджі» та «БРК Гідросервіс» отримали підрядів на 942,65 млн гривень.