На торги по «бебібоксах» на 621 мільйон допустили п’ять із дев’яти фірм
23.07.2021   //   1 Переглядів

ДП «Українські спеціальні системи» 20 липня розглянуло тендерні пропозиції на тендері для укладання рамкової угоди щодо «пакунків малюка» очікуваною вартістю 620,70 млн грн. Допущені п’ять із дев’яти учасників. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Тендер щодо 107 704 комплектів одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» оголосили в квітні. Мова про постачання «бебібоксів». Очікувана ціна складає 5 763 грн. за штуку. Після аукціону укладуть рамкову угоду зі щонайменше трьома учасниками.

Як пише «Дзеркало тижня», Федерація роботодавців України 13 липня зверталась до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом доручити ДАСУ перевірити тендер. У цьому зверненні стверджувалось, що посадові особи Мінсоцполітики та «УСС» нібито задля завищення вартості планують дискваліфікувати учасників, які можуть поставити «бебібокси» по 4 700-4 800 грн. на користь компаній із цінами не нижче 5 600-5 700 грн.

ТОВ «ТК-Профітекс» скаржилось в АМКУ на умову щодо підтвердження спроможності учасника впродовж місяця поставити низку товарів в обсязі не менше 17 тис одиниць. Це були іграшки й косметичні та гігієнічні товари, яких скаржник не має на складі в такому обсязі, адже є виробником одягу і текстильних виробів. Однак замовник сам виключив вказану вимогу з тендерної документації, тому адмінколегія не задовольнила скаргу.

Загалом на тендер подались дев’ять компаній. П’ять із них були допущені до аукціону:

  1. ТОВ «Скай Трейд Україна». Воно поставляло через ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів) останню партію «бебібоксів» по 4 200 грн. Засновниками київського підприємства є Олексій Волохов зі Світловодська і компанія «Sky Trade Operations Limited» із Гонконгу, а директором – Дмитро Примак. Олексій Волохов є сином ексдепутата Світловодської міськради від «Батьківщини» Сергія Волохова.
  2. ТОВ «МІК». Засновником є Олег Мітрохін, а директором – Сергій Рябов. Фірма разом із ТОВ «Торговий дім «МІК Трейд» Ганни Смоли фігурувала у кримінальній справі НАБУ щодо можливого хабара посадовцям АТ «Укргазвидобування». Смола також володіє ТОВ «МІК Трейдопт», щодо якого порушено нині справу про банкрутство.
  3. ТОВ «ТК-Домашній Текстиль». Компанія належить Олександру Соколовському та Володимиру Марценюку. Вона входить у групу компаній «Текстиль-Контакт».
  4. ТОВ «Виробнича організація «Харків». Фірма Віти Фелонюк і Валентини Якименко є правонаступником АТ «ВО «Харків», правління якого очолював Марк Винарський.
  5. Харківське учбово-виробниче підприємство №2 Українського товариства глухих. Директором підприємства є В’ячеслав Приходько, а товариством керує Ірина Чепчина.

Чотири фірми відхилили за невідповідність кваліфікаційним критеріям і вимогам торгів.

ТОВ «Швейна компанія «Від» подало гарантійні листи, в яких вказало себе виробником частини найменувань товару, але не принесло на них висновки держсанепідекспертизи.

ТОВ «Уртус» не подало довідки про себе, банківські рахунки та відсутність кредитного боргу, а також гарантійний лист про відсутність претензій за аналогічним договором.

ТОВ «Айді-Пром» замість кваліфікованого електронного підпису наклало на тендерну пропозицію кваліфіковану електронну печатку, а ПрАТ «Трикотажна фабрика «Роза» – удосконалений електронний підпис. Крім того, «Роза» не принесла довідку про відкриті реєстри. Ще вона вказала, що виконала зобов’язання за раніше укладеними договорами з замовником, але замовник Мінсоцполітики повідомив, що не укладав з нею договорів.

ДАСУ 25 червня почала моніторинг тендеру, а 21 липня написала, що порушень немає.

Про торішні спроби закупити «бебібокси» можна прочитати в новині та роз’ясненні.