Директор департаменту злив 6 мільйонів на ремонт тротуарів знайомому ФОПу, завищивши вартість плитки до 70%
20.07.2021   //   220 Переглядів

Поліція вважає, що директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Олександр Яценко замовляв ремонти тротуарів знайомому підприємцю, в результаті чого частина бюджетних коштів була привласнена. Про це свідчить ухвала Соснівського райсуду м. Черкаси від 1 липня.

Щодо підприємця, то мова йде про ФОП Юрій Кукава. За даними слідчих, Олександр Яценко та Кукава мають тривалі зв’язки. Батько та мати Олександра Яценка та Юрій Кукава є серед засновників ПП «Коваль ВН». А керівником цього приватного підприємства до 2016 р. був сам Олександр Яценко.

За даними слідчих, у 2020 р.  департамент ЖКК Черкаської міської ради замовив ФОП Кукава:

  • Капремонт вул. Новопречистенська (тротуар, парна сторона, від вул. Гоголя до вул. Благовісна за 786 тис грн.
  • Капремонт вул. Надпільна (тротуар, непарна сторона, від вул. Пастерівська до вул. Кривалівська за 1,44 млн грн.
  • Капремонт вул. Гоголя (тротуар, парна сторона, від вул. В.Чорновола до вул. Ю.Іллєнка) за 1,4 млн грн.
  • Капітальний ремонт площі Слави за 456,9 тис грн.

Тобто, департамент замовив ФОП Кукава ремонтів на 4,08 млн грн.

Як з’ясували слідчі, згідно з угодами, укладеними між департаментом та підприємцем, передбачалося використання бетонних тротуарних фігурних плит товщиною 60 мм (Старе місто) вартістю 353-390 за кв м. Водночас, експерти встановили, що насправді ціна цієї плитки могла становити 230,33 грн./м кв. Тобто, різниця вартості складала до 70%.

Правоохоронці порахували, що директор департаменту ЖКК Черкаської міської ради розтратив на користь знайомого ФОПа 465,5 тис грн. бюджетних коштів.

Слідчі звернулися до суду з клопотанням відсторонити від посади директора департаменту ЖКК Черкаської міської ради. Суд клопотання не задовольнив, встановивши, що правоохоронці не вказали жодних обставин, які давали б підстави вважати, що підозрюваний, перебуваючи на посаді директора департаменту ЖКК може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом використання своїх службових повноважень, може впливати на свідків у цьому провадженні, чим перешкоджати встановленню істини.

Згідно з «Прозорро», департамент укладав з ФОП Кукава прямі договори, або за спрощеною процедурою.

Окрім згаданих в ухвалі чотирьох закупівлях, департамент уклав з ФОП Кукава ще дві угоди на 1,95 млн грн.

Олександр Яценко очолює департамент ЖКК Черкаської міської ради з 2016 року.