«Спортивний магніт» Зеленського у Тростянці за 227 мільйонів збудують заїжджі варяги з коштовної сталі
16.07.2021   //   272 Переглядів

Тростянецька міська рада Сумської області 7 липня за результатами тендеру замовила ТОВ «ТД Магнум» спорткомплекс за 226,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудні 2023 року в Тростянці по вул. Кеніга мають збудувати спортивно-оздоровчий комплекс типу H2O-Maxi. Там будуть два басейни розміром 25х16 м і 12х4 м, зали важкої атлетики, боксу та боротьби, універсальний зал, відкритий хол із кардіо зоною, сауна, хамам, парна, бар, кафе, медична зона, конференц-зала, зона СПА-відпочинку тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ціни бетону, щебеню, деревини відповідають ринковим. Наприклад, бетон В25 М350 10-20 мм коштує 1 545 грн./куб. м.

Натомість гарячекатана арматурна сталь А400/500 (А3, А-ІІІ) товщиною 10-16 мм коштує 29-30 тис грн./т. У червні на тендері Борщагівської сільради щодо школи в селі Чайки арматурна сталь А-ІІІ товщиною 10-16 мм коштувала в півтора раза дешевше20 333-20 458 грн./т.

Вартість договору на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 254,77 млн грн.

Три фірми не допустили до аукціону. ТОВ «Будівельна компанія «Фундамент-Інвест» не сплатило тендерне забезпечення. ТОВ «Аллат» подала прострочені договори на техніку без свідоцтв та не подала документи на одного працівника і довідку про захист довкілля.

АТ «Сумбуд» не подало договірну ціну та графік виконання робіт, складений відповідно до чинних Державних будівельних норм. Фірма вимагала скасувати рішення про допуск «ТД Магнум», бо той не подав погодження про конкретний строк виконання робіт, який буде визначатися при укладення договору з переможцем торгів. Замовник не відповів.

Держаудитслужба почала моніторинг тендеру на підставі якоїсь інформації від нардепів чи органів державної влади або місцевого самоврядування про ознаки порушення закону.

Єдиним допущеним конкурентом було сумське ТОВ «Спецтехстрой», яким володіє та керує сумчанин Олександр Мусієнко, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Засновником і директором створеної в 2018 році «ТД Магнум» із Мелітополя Запорізької області зі статутним капіталом 1 тис грн. є місцевий житель Денис Шуваєв. Він володіє та керує київським ТОВ «Віват-Україна». За даними «YouControl», до 2020 року переможцем володіла Тетяна Коваль, а до 2019 року – Олексій Герасимов (обоє також з Мелітополя).

Фірма залучає техніку в ТОВ «Авто-М», ТОВ «Монтажно-будівельна компанія» та ТОВ «Запорізький асфальтобетонний завод». Усього вона виграла підрядів на 349,44 млн грн.