«Мотор Січ» та «Івченко-Прогрес» модернізують двигуни для «Русланів» за $14 мільйонів
16.07.2021   //   108 Переглядів

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» у червні відзвітувало про дві угоди на послуги щодо авіадвигунів на суму $14,00 млн без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

АТ «Мотор Січ» за $8,40 млн виконає капітальний ремонт і модернізацію в серію 3А трьох авіаційних турбореактивних двоконтурних двигунів Д-18Т серії 3 по $2,80 млн.

Крім того, ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені Академіка О.Г.Івченко ДК «Укроборонпром» за $5,60 млн надасть «Антонову» аналогічні послуги щодо двох таких двигунів за такою ж ціною $2,80 млн за двигун.

За даними з відкритих джерел, це двигуни для транспортних літаків Ан-124 «Руслан».

Угоди передбачають аванс 50%. Після надання послуг гарантійне напрацювання складе 100 годин або 22 польотних цикли. Гарантійний термін служби становитиме сім років, а термін служби – 21 рік із дати з дати приймання дослідного двигуна після ремонту.

Послуги закупили за процедурою звітування, бо виконавці – технічні монополісти.

Нагадаємо, торік АМКУ залишив без розгляду заяву китайської фірми «Skyrizon Aircraft Holdings Limited» та групи «DCH» Олександра Ярославського на придбання акцій «Мотор Січі». Цьогоріч у січні РНБОУ застосувала санкції проти «Skyrizon», а в березні Госпсуд м. Києва визнав недійсним рішення АМКУ і зобов’язав його прийняти заяву. Наприкінці 2020 року громадяни Китаю, які зазначають, що вони є акціонерами «Мотор Січі», подали арбітражний позов проти держави Україна на суму не менше $3,6 млрд. Детальніше про ситуацію щодо «Мотор Січі» читайте у роз’ясненні від експертів «Ліги антитрасту».