«Укрпошта» закупила олію на 30% дешевше від Нацгвардії у того самого постачальника
15.07.2021   //   1017 Переглядів

5 липня АТ «Укрпошта» уклала договір з ТОВ «Сефторг» з закупівлі 295 тис л соняшникової олії за 11,63 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Укрпошта» закуповує олію для подальшого перепродажу у відділеннях, розташованих здебільшого в сільській місцевості. На цю закупівлю з метою перепродажу не розповсюджується дія закону «Про публічні закупівлі», «Укрпошта» могла визначати постачальника олії поза системою. Разом з тим, як зазначається на сторінці тендеру, для «досягнення максимальної ефективності витрачання коштів» провела тендер у системі «Прозорро».

«Сефторг» має поставити замовнику рафіновану дезодоровану виморожену олію марки П у пляшках по 0,85 л під ТМ «Диканька» на адресу 24-х складських приміщень «Укрпошти» по всій Україні.  Ціна однієї пляшки олії (0,85 л) за контрактом становить 40,26 гривень (з ПДВ), тобто приблизна вартість одного літру олії для «Укрпошти» складає 47,36 гривень.

В тендері взяли чотири постачальника. Окрім вище зазначеного «Сефторга» подали пропозиції ТОВ «Кап-Прод», ТОВ «Альянс-Агрі» та ПрАТ «Сумський завод продовольчих товарів».  Конкуренцію між ними виграв «Сефторг» з дисконтом 24%.

Для «Сефторга» це вже друга перемога  на закупівлі соняшникової олії з початку літа. В червні фірма виграла підряд на постачання олії військовій частині 3078 Нацгвардії  по 67,39 грн/л . Тут єдиним конкурентом був ФОП «Випущенко Людмила Миколаївна» і під час аукціону ніхто не торгувався.

Тобто ціна «Сефторгу» для військових майже на 30% вища за закупівельну ціну олії для «Укрпошти», яка купує її для  подальшого перепродажу. В обох закупівлях згідно специфікації та гарантійного листа мова йде про олію виробництва ТОВ «Укроліяпродукт», що заснували Богдан Єсіпов, Юрій Шевченко та Вадим Швачка, власники групи «Інтер-Єдинство Холдинг». За інформацією системи Youcontrol, діяльність холдингу складається з двох бізнес-сегментів: виробництва яєць і яєчних продуктів та випуску комбікормів, імпорту і продажу ветеринарних продуктів, вакцин і кормових добавок.

ТОВ «Сефторг»  зареєстрований на Полтавщині в липні 2020 року зі статутним капіталом в 1000 гривень, основною діяльністю вказана оптова торгівля м’ясом та м’ясними продуктами,  власником виступає Роман Филь.  З моменту відкриття «Сефторг» отримав підрядів майже на 108 млн гривень.