СБУ веліло Укравтодору віддати 150 млн державному облавтодору на дороги поруч з ОРДЛО
15.07.2021   //   473 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Луганській області 9 липня уклала угоду з ДП «Харківській облавтодор» на Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на суму 151,00 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Більша частина видатків піде на утримання доріг. Заробітні плати будівельників та монтажників складуть у сумі 7,76 млн грн. Витрати на перевезення робітників до місця роботи – 3,37 млн грн. Звідки саме возитимуть робітників – з Харківської області чи наймуть луганських робітників – невідомо.

Закупівлю проведено по переговорній процедурі «у зв’язку із виникненням особливих соціальних обстави». Під цими обставинами мається на увазі лист СБУ «Щодо питань мобілізаційної підготовки» (для службового користування) щодо залучення підрядної організації яка має режимно-секретний відділ (РСО).

Чому підряд не віддали «Луганському облавтодору» – невідомо. Саме йому віддавали експлуатаційне утримання місцевих доріг у 2020 році за 181 млн грн. Також йому регулярно дають невеличкі підряди вартістю до 200 тис грн на окремі об’єкти.

Нагадаємо, державний «Луганський облавтодор» почали банкрутувати у 2014 році за позовом ПАТ «Мостобуд» відразу після нападу Росії на Україну в районі ОРДЛО. При цьому сам «Луганський облавтодор» в останній рік ініціював банкрутств інших державних облавтодорів – у 2020 році за його заявою була відкрита справа про банкрутство «Тернопільського облавтодору», у 2021 – «Дніпропетровського облавтодору».