Фірма з орбіти Коломойського продала залізниці формульного дизелю на 415 мільйонів
15.07.2021   //   125 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 8 липня завершила чотири відбори для закупівлі за рамковою угодою щодо постачання дизельного палива на загальну суму 414,89 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2022 року ТОВ «Оіл-Трейд 2018» поставить 15 тис т дизпалива за початковими цінами 27 606-27 750 грн./т. Далі ціни перераховуватимуться за формулою з прив’язкою до курсів валют в день рознарядки та світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки, які зазначено в публікації «Platt’s European MarketScan» за позицією «ULSD 10ppm» під заголовком «Mediterranean cargoes FOB Med (Italy)».

За даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна дизелю у великому гурті на день торгів 7 липня становила 28 360 грн./т, що на 2% дорожче за початкові ціни договорів.

Як розрахував «EnKorr», фіксована «брудна» маржа постачальника, яка у подальшому буде автоматично додаватися до котирувань, складе 1 217-1 337 грн./т ($44-49 за тонну).

При цьому «EnKorr» пояснює, що ця «брудна» маржа, крім чистого заробітку компаній, включає в себе затрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлями на внутрішньому ринку, затрати на доставку в Україну, страхування та інші витрати.

Дизель може бути виробництва ПАТ «Укртатнафта» Ігоря Коломойського, а також Росії, Білорусі, Греції, Литви, Туркменістану, Італії, Туреччини, Ізраїлю, Болгарії, Угорщини або Румунії. Він має бути виготовлений не раніше 2021 року. Забезпечення виконання договорів складає 3%, а строк оплати товару – п’ять банківських днів після поставки.

Сума угод на 4% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 432,36 млн грн.

Нині конкурентами переможця були інші семеро учасників рамкової угоди, а саме ТОВ «Лівайн Торг», ПП «Окко Контракт», ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна», ТОВ «Мартін Трейд», ТОВ «Альянс Енерго Трейд», ТОВ «Торум» і ТОВ «Торговий дім «Газтрім».

Кременчуцький «Оіл-Трейд 2018» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить дніпровцям Віталію Островському та Андрію Алєксєєву. Номер телефону цієї фірми +380675527585 раніше вказувало на тендерах ТОВ «Альянс Еволюшн» з орбіти Ігоря Коломойського.

За даними системи «YouControl», свого часу переможцем під назвою «Мерідіан Голд» володів та керував Віталій Цегельник із Кременчука. Він відомий як голова правління компанії «Golden Meridian Sp. z o. o.» (Польща), членом якого є Анастасія Зємцова.

Усього з серпня 2019 року переможець натендерив виключно в «УЗ» 1,85 млрд грн.